Dave Grohl pierwszy raz od lat zagrał na żywo „In Bloom” Nirvany

Kamil Kacperski
18.09.2018 13:17
Dave Grohl pierwszy raz od lat zagrał na żywo „In Bloom” Nirvany Fot. Stephanie Port/imageSPACE/Sipa U/East News

Lider Foo Fighters wystąpił gościnnie podczas koncertu Trombone Shorty'ego, popularnego puzonisty. Zagrał z jego zespołem przebój Nirvany. Zobaczcie jak Dave daje czadu za garami. 

Lider Foo Fighters to jedna z najbardziej lubianych postaci w środowisku rockowym. Grohl złamał sobie nogę i potem występował na tronie z gitar, zostawił w barze szatański napiwek, a także zaprosił na scenę Ricka Astleya, by wykonać z nim „Never Gonna Give You Up”. Dave również bardzo chętnie występuje gościnnie na koncertach innych muzyków - kilka miesięcy temu wskoczył na scenę z Guns N' Roses.

Muzyk po raz kolejny udowodnił swój luz i otwartość na pracę z innymi - podczas koncertu zespołu Trombone Shorty'ego Grohl wskoczył na scenę, usiadł za zestawem perkusyjnym i razem z wirtuozem puzonu oraz jego kapelą zabrali się za granie „In Bloom” z repertuaru Nirvany. Zobaczcie jak po latach Grohl radzi sobie z materiałem pochodzącym z płyty „Nevermind”:

Dave Grohl w coverze Nirvany

Muzyk ogłosił kilka miesięcy temu 2-odcinkowy minidokument, w którym wykona 23-minutowy utwór. W pierwszej części filmu „Play” zobaczymy, jak muzyk nagrywał spontanicznie utwór zaczynając od perkusji i kolejno sięgając po gitarę, bas i klawisze - w sumie artysta zagrał aż na 7 instrumentach.

Nowe plany Dave'a Grohla

Grohl jest od wielu lat dobrym kumplem Jacka Blacka i Kyle'a Gassa. Nie dziwi więc jego udział w nagraniu nowego albumu tego duetu, znanego jako Tenacious D. Na krążku zatytułowanym „Post Apocalypto” Dave zagrał na perkusji. Płyta ukaże się 2 listopada 2018, a towarzyszyć mu będzie serial animowany na YouTube.

Dyskografię Foo Fighters zamyka wydany w 2017 roku album „Concrete and Gold”. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.