18.09.2018 13:17

Dave Grohl pierwszy raz od lat zagrał na żywo „In Bloom” Nirvany

Lider Foo Fighters wystąpił gościnnie podczas koncertu Trombone Shorty'ego, popularnego puzonisty. Zagrał z jego zespołem przebój Nirvany. Zobaczcie jak Dave daje czadu za garami. 

Dave Grohl
foto: Stephanie Port/imageSPACE/Sipa U/East News

Lider Foo Fighters to jedna z najbardziej lubianych postaci w środowisku rockowym. Grohl złamał sobie nogę i potem występował na tronie z gitar, zostawił w barze szatański napiwek, a także zaprosił na scenę Ricka Astleya, by wykonać z nim „Never Gonna Give You Up”. Dave również bardzo chętnie występuje gościnnie na koncertach innych muzyków - kilka miesięcy temu wskoczył na scenę z Guns N' Roses.

Muzyk po raz kolejny udowodnił swój luz i otwartość na pracę z innymi - podczas koncertu zespołu Trombone Shorty'ego Grohl wskoczył na scenę, usiadł za zestawem perkusyjnym i razem z wirtuozem puzonu oraz jego kapelą zabrali się za granie „In Bloom” z repertuaru Nirvany. Zobaczcie jak po latach Grohl radzi sobie z materiałem pochodzącym z płyty „Nevermind”:

Dave Grohl w coverze Nirvany

Muzyk ogłosił kilka miesięcy temu 2-odcinkowy minidokument, w którym wykona 23-minutowy utwór. W pierwszej części filmu „Play” zobaczymy, jak muzyk nagrywał spontanicznie utwór zaczynając od perkusji i kolejno sięgając po gitarę, bas i klawisze - w sumie artysta zagrał aż na 7 instrumentach.

Nowe plany Dave'a Grohla

Grohl jest od wielu lat dobrym kumplem Jacka Blacka i Kyle'a Gassa. Nie dziwi więc jego udział w nagraniu nowego albumu tego duetu, znanego jako Tenacious D. Na krążku zatytułowanym „Post Apocalypto” Dave zagrał na perkusji. Płyta ukaże się 2 listopada 2018, a towarzyszyć mu będzie serial animowany na YouTube.

Dyskografię Foo Fighters zamyka wydany w 2017 roku album „Concrete and Gold”. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Nirvana Dave Grohl