16.10.2017 13:29

Dave Grohl podarował kontuzjowanej fance swój but ortopedyczny

Lider Foo Fighters po swoim wypadku w 2015 roku musiał koncertować na „tronie” i korzystać ze specjalnych butów. Jeden z nich wspaniałomyślnie sprezentował fance w potrzebie.

Dave Grohl podarował kontuzjowanej fance swój but ortopedyczny
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Paluszek i główka to szkolna wymówka – zapewne powtarza sobie Dave Grohl. Wokalista i gitarzysta Foo Fighters jest nie do zdarcia i jest w stanie zagrać koncert w każdej sytuacji. Kiedy w 2015 roku w Szwecji złamał nogę spadając ze sceny, wydawało się, że czeka go dłuższa przerwa od muzyki. Nic z tych rzeczy.

Niezłomny Dave nie dość, że dokończył feralny koncert ze złamaną nogą, to postanowił zagrać pomimo kontuzji zaplanowane koncerty trasy. Występował, siedząc na specjalnym „tronie”, z podniesioną i usztywnioną nogą. Korzystał także ze specjalnych butów ortopedycznych.

Dziś Grohl jest już w pełni zdrowy, ale zawsze ma w pogotowiu owe medyczne buty. Zespołowi w trasie towarzyszy także ortopeda, aby w razie potrzeby zająć się nogą lidera. Skorzystała na tym jedna z fanek Foo Fighters na koncercie w Waszyngtonie.

Niejaka Sabryn spotkała się z muzykami za kulisami. Poruszała się o kulach, co natychmiast zwróciło uwagę wyczulonego na kontuzje Dave’a.

"

Dave sprowadził doktora, jak tylko zobaczył, że mam kule. Wtedy też lekarz wspomniał, że powinnam nosić but i stabilizator kostki. Powiedziałam mu, że mam takie buty, ale nie pasują, bo są za duże. Wtedy Dave powiedział śmiejąc się: „Potrzebujesz jednego z moich trampków”. "

Rozmiar buta pewnie nadal się nie zgadzał, ale to nie miało dla fanki większego znaczenia – mało kto może poszczycić się tak cenną „relikwią” ukochanego artysty.

"

Nosiłam go przez resztę wieczoru po tym, jak Dave kazał mi go założyć. To na pewno jedna z najfajniejszych rzeczy, jaka mi się wydarzyła, i prawdopodobnie najzabawniejsza. "

Foo Fighters promuje właśnie swój dziesiąty studyjny album, „Concrete And Gold”, który ukazał się 15 września 2017 roku. Na płycie gościnnie pojawiło się wielu słynnych wykonawców, m.in. Paul McCartney, Justin Timberlake i wokalista Boyz II Men. Sekrety nagrywania krążka Dave Grohl zdradził w animowanym making of. Polscy fani mieli możliwość posłuchać „Concrete And Gold” premierowo w studiu Antyradia. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Foo Fighters Dave Grohl Rock News