Dave Grohl porównał popową wokalistkę do Nirvany

Joanna Chojnacka
14.02.2019 13:18
Dave Grohl porównał popową wokalistkę do Nirvany Fot. AP/EAST NEWS

Lider Foo Fighters pochwalił występy popowej piosenkarki i uznał, że dzięki niej rock nigdy nie umrze. Porównał także jej działalność do Nirvany.

Gwiazdy rocka co chwila wypowiadają się na temat tego, czy rock się skończył, umarł czy też jeszcze nie. Giganci rocka tacy jak chociażby Gene Simmons z KISS zdaje się twierdzić, że to zespoły takie jak jego, podtrzymują gatunek przy życiu. Podobnego zdania jest gitarzysta Rammstein, Richard Kruspe, z kolei Anthrax przekonywał, że to absolutnie nieprawda. Tym razem na ten budzący kontrowersje temat, swoje zdanie wyraził Dave Grohl.

Przeczytaj także

Dave Grohl porównał popową wokalistkę do Nirvany

Frontman Foo Fighters udzielił wywiadu na konferencji PollstarLive w Beverly Hilton. Muzyk wypowiedział się między innymi na temat współczesnej idolki młodych dziewczynek, w tym jego córek, która ma zaledwie 17 lat, jednak gromadzi pod sceną zadziwiające tłumy.

Moje córki mają obsesję na punkcie Billie Eilish. Z nią dzieje się to samo co z Nirvaną w 1991 roku. Ludzie pytają: "Rock umarł?" - kiedy patrzę na takie artystki, jestem pewien, że rockandrollowi daleko do śmieci.

Wokalistka przez rok występowała na wielkich scenach festiwalowych oraz dla własnej publiczności. Nic dziwnego, że Grohl porównał wybuch jej popularności do tego, który spotkał Nirvanę.

Widziałem jej koncert i pomyślałem, że to naprawdę jest jak Nirvana. Wszystko dzięki temu, że mieliśmy świetne piosenki. "About A Girl: brzmiała jak Beatlesi".

Mimo swojej aprobaty dla wokalistki Grohl przyznaje, że nie do końca podąża za współczesnymi trendami panującymi w muzyce.

Wiele zmian we współczesnej muzyce pozostaje dla mnie zagadką. Nie widzę różnicy między Pandorą, a Spotify. Nie rozumiem tego. Nie używam tych apek. Sorry.

Sprawdź też: >>Dave Grohl spadł ze sceny na koncercie Foo Fighters<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.