02.10.2014 10:43

Dave Grohl przybliża amerykański punk

Frontman Foo Fighters wystąpił w dokumencie „Salad Days”. Opowiedział w nim o swoich idolach waszyngtońskiej sceny punkowej z początku lat 80. Czyli o kim?

Dave Grohl przybliża amerykański punk
foto: Lindsay, CC BY 2.0

Dokument „Salad Days” do amerykańskich kin trafi w grudniu. W filmie wypowiadają się muzycy grający punka w Waszyngtonie na początku lat 80. XX w. oraz... ci, których tamta muzyka zainspirowała. Wśród nich znalazł się m.in. Dave Grohl.

Wokalista i gitarzysta Foo Fighters w zapowiedzi filmu zdradził, co myśli o frontmanach Minor Threat i Bad Brains:

"

Mam idolów, przy których się denerwuje. Znam Iana i HR, to normalni goście, ale to właśnie ci popieprzeni ludzie zmienili moje życie. "

O tym, jaki dokładnie wpływ na jego karierę mieli Ian MacKaye i występujący pod pseudonimem H.R. (Human Rights) Paul D. Hudson, zespoły Void czy State Of Alert, dowiemy się w grudniu. Tymczasem zobaczcie trailer „Salad Days”:

Wczytywanie...

Kronikarz amerykańskiego rocka

Dave Grohl od prezydenta Stanów Zjednoczonych powinien otrzymać tytuł naczelnego historyka amerykańskiej sceny rockowej. W zeszłym roku wyreżyserował dokument „Sound City”, w którym przedstawił historię legendarnego studia nagraniowego w Los Angeles.

W tym roku, 17 października, na kanale HBO premierę będzie miał jego serial „Sonic Highways” dokumentujący podróż Foo Fighters po Stanach Zjednoczonych. Kapela odkrywała podczas niej muzykę amerykańskich miast, a przy okazji nagrywała kolejny album. 8. studyjna płyta tej kapeli, nosząca ten sam tytuł co serial, do sklepów trafi niecały miesiąc później – 10 listopada.

Urszula Drabińska
Tagi: Dave Grohl Foo Fighters Bad Brains Rock News