22.11.2019 11:49

Dave Grohl skrytykował Foo Fighters: "Nigdy nie byliśmy fajni. Gramy rocka dla dziadów"

Lider Foo Fighters miał niedawno kilka ciekawych przemyśleń na temat swojego zespółu. Grohl stwierdził, że jego zespół zasłużył na renomę bycia "rockiem dla tatuśków". 

Dave Grohl
foto: Stephanie Port/imageSPACE/Sipa U/East News

Dave Grohl pojawił się niedawno w podcaście Good for You, w którym porozmawiał m.in. o nadchodzącej "cholernie pokręconej" płycie Foo Fighters. Wokalista przyznał też bez ogródek, że jego zespół nie jest "fajny", a oskarżenia o "bycie rockiem dla tatuśków" są absolutnie uzasadnione i oprócz tego jak najbardziej prawdziwe. Ale po kolei.

Dave Grohl o Foo Fighters: gramy rock dla tatuśków

Były perkusista Nirvany najpierw zaprzeczył gospodyni programu Whitney Cummings - prezenterka przedstawiła bowiem Foo Fighters jako "fajny zespół". Grohl szybko wyjaśnił jednak, że tak nie jest i dodał, że są totalnie "rockiem dla tatuśków":

"

Znasz pojęcie "rocka dla tatuśków"? To totalnie my. Przede wszystkim, to wszyscy jesteśmy ojcami i masz rację, gramy w zespole rockowym. Ale mam 50 lat i siwe włosy. Z drugiej strony nigdy nie uznawałem naszego zespołu za fajny i zawsze to lubiłem. "

Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej
Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej
Przeczytaj także Dave Grohl wystąpił w "Ulicy Sezamkowej" i wykonał "Here We Go Song" [WIDEO]

Grohl zauważył też, że dzięki temu Foo Fighters nigdy nie byli trendy, co pozwoliło im stać się tak ogromnym zespołem, jakim są teraz:

"

Nigdy nie byliśmy fajni i trendy - naprawdę. Myślę, że to jest jeden z głównych powodów, przez które nadal tu jesteśmy. Zawsze odcinaliśmy się od tego, co jest obecnie popularnego i przy okazji mieliśmy krótko mówiąc wyj*bane. Chcieliśmy tylko grać muzykę. "

Dave Grohl niedawno powiedział również w rozmowie z Erikiem Blairem z podcastu "Blairing Out With Eric Blair Show", że nowy album Foo Fighters będzie "kompletnie pokręcony" i zupełnie różny od wydanego w 2017 roku "Concrete and Gold".

Zobacz także: Foo Fighters udostępnił niespodziewanie kolejną EP-kę 

Tagi: Rock News Foo Fighters