14.02.2016 15:31

Dave Grohl spotkał się z dziewczynką z klipu do „Heart-Shaped Box”

Były muzyk Nirvany po 23 latach postanowił zobaczyć się z kobietą, która jako małe dziecko zagrała w wideo do jednego z utworów grupy.

Dave Grohl spotkał się z dziewczynką z klipu do „Heart-Shaped Box”
foto: kadr z wideo

Kelsey Rohr miała zaledwie 6 lat, kiedy pojawiła się w teledysku do singla „Heart-Shaped Box” w roli młodego członka Ku Klux Klanu. Miała na sobie białą szatę z charakterystycznym szpiczastym kapturem. 23 lata później Dave Grohl, spotkał się z teraz już dorosłą kobietą. Z tej okazji zrobili sobie wspólne selfie, które Kelsey zamieściła na swoim Instagramie z dopiskiem, że był to „świetny i naprawdę historyczny dzień!”. Dodała też, że „chociaż była mała i chuda, to miała opinię największego twardziela w przedszkolu”.

Utwór, do którego słowa napisał Kurt Cobain, znalazł się na trzecim i jednocześnie ostatnim studyjnym albumie Nirvany wydanym w 1993 roku „In Utero”. Klip wyreżyserował Anton Corbijn, który wcześniej odpowiadał również za produkcję m.in. wideo do utworów „Atmosphere” Joy Division, „Personal Jesus” i „Enjoy the Silence” Depeche Mode, czy „One” U2.

Pół roku po śmierci Kurta Cobaina teledysk zdobył dwie nagrody podczas gali MTV Music Awards w sierpniu 1994 roku - za Najlepszy Alternatywny Teledysk i za Dyrekcję Artystyczną. Statuetki odebrali wtedy na scenie Krist Novoselic, Dave Grohl i Pat Smear.

Przypomnijcie sobie, jak Kelsey prezentowała się w teledysku z 1993!

Czy Wy również jesteście fanami teledysku do „Heart-Shaped Box”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Nirvana Dave Grohl