Dave Grohl strollował szwedzkich fanów „swoim” upadkiem ze sceny

Maciej Koprowicz
06.06.2018 16:52
Dave Grohl strollował szwedzkich fanów „swoim” upadkiem ze sceny Fot. kadr z wideo

Na koncercie Foo Fighters zawsze można spodziewać się czegoś niespodziewanego. Na przykład tego, że Dave Grohl po raz drugi spadnie ze sceny i złamie kolejną nogę.

Już chyba zawsze Szwecja będzie Dave’owi Grohlowi kojarzyła się z najbardziej pechowym koncertem w karierze. W trakcie występu Foo Fighters na stadionie Ullevi w Göteborgu 12 czerwca 2015 wokalista tak nieszczęśliwie spadł ze sceny, że złamał nogę.

Wojownik Dave dokończył co prawda koncert, ale musiał odwołać kilka kolejnych przystanków trasy. Pod koniec tournee występował w bucie ortopedycznym, siedząc na specjalnym tronie – w takich „okolicznościach przyrody” mogła zobaczyć Grohla między innymi publiczność w Krakowie.

Po prawie trzech latach, 5 czerwca 2018 Foo Fighters powrócili do pechowego Göteborga. Dave wciąż dobrze pamięta feralny koncert na Ullevi, a że jest facetem o wielkim poczuciu humoru, postanowił dowcipnie nawiązać do swojego upadku.

Lider Foo Fighters znów spadł ze sceny?

Na rozpoczęcie koncertu w Göteborgu Grohl wysłał na scenę kaskadera, ucharakteryzowanego na lidera Foo Fighters, który dziarskim krokiem ruszył na scenę z gitarą, podszedł do krawędzi sceny i… malowniczo upadł.

Ponieważ z większej odległości „sobowtór” był trudny do odróżnienia od oryginału, z pewnością wielu szwedzkich fanów wstrzymało w tym momencie oddech. Jak to, ZNOWU? Na szczęście moment później uspokoiło ich pojawienie się na scenie prawdziwego Dave’a. Zobaczcie, jak upadek kaskadera wyglądał z innego kąta:

Dave Grohl trolluje fanów

Trollowanie na koncercie to specjalność Dave’a. Na koncercie w Japonii, ku zaskoczeniu fanów, wykonał z Rickiem Astleyem jego przebój „Never Gonna Give You Up”. Żeby było ciekawiej, aranżacja wyraźnie przypominała… „Smells Like Teen Spirit” Nirvany.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.