17.03.2015 10:55

Dave Grohl wraca do korzeni z Rise Against

Zobaczcie, jak frontman Foo Fighters podczas koncertu w Australii zasiada za perkusją supportującego zespołu i wykonuje utwór swojej pierwszej grupy.

Dave Grohl wraca do korzeni z Rise Against
foto: kadr z wideo

Rise Against w swoim koncertowym repertuarze ma kawałek „Came Without Warning” zespołu Scream, w którym niegdyś grał Dave Grohl. Gdy muzycy 4 marca 2015 roku w Adelajdzie rozgrzewali publiczność przed występem Foo Fighters, zaprosili perkusistę, by wykonał ten utwór razem z nimi. Zobaczcie, jak im poszło!

Dave Grohl wyżywał się na perkusji w hardcorowo-punkowym Scream od 1986 roku. Trafił tam w wieku 17 lat. Z obawy, że trochę starsi muzycy planujący wtedy długą trasę koncertową, nie wezmą pod uwagę małolata, podczas przesłuchań skłamał, że jest starszy. Gdy prawda wyszła na jaw, uznali, że jest zbyt dobry, by go wyrzucić. Młody perkusista zajęty koncertowaniem rzucił za to szkołę średnią.

Perkusista nagrał z nimi dwie płyty – „No More Censorship” z 1988 roku oraz „Fumble” zarejestrowaną w grudniu 1989 roku, lecz opublikowaną dopiero 4 lata później, gdy muzyk święcił już triumfy z Nirvaną. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie Scream. To podczas jednego z ich koncertów Grohla wypatrzył Buzz Osborne z grupy Melvins. Później przedstawił go Cobainowi i Novoselicowi...

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Dave Grohl Rise Against