15.11.2018 12:27

Dave Grohl wybrał najlepszy młody zespół rockowy na świecie. To wcale nie Greta Van Fleet

Lider Foo Fighters, Dave Grohl polecił fanom swój ulubiony młody zespół rockowy. Stwierdził, że to najlepsza kapela na świecie.

Dave Grohl
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER

Chociaż na liście najlepiej zapowiadających się artystów młodego pokolenia coraz częściej wymienia się porównywaną do Led Zeppelin grupę Greta Van Fleet, to niejedyna perełka wśród młodych rockowych wykonawców. O swojej sympatii do innego zespołu poinformował na Instagramie lider Foo Fighters, Dave Grohl.

Dave Grohl wybrał najlepszy młody zespół rockowy na świecie

Muzyk opublikował na swoim profilu krótki film, w którym deklaruje, że według niego najlepszą kapelą w historii jest New Years Day. Grohl zachęcił też swoich fanów do odsłuchania twórczości zespołu w serwisie Spotify:

"

New Years Day, stary. Najlepszy zespół w historii! "

New Years Day powstał w Anaheim w Kalifornii w 2005 roku. Zespół z wokalistką Ashley "Ash" Costello na czele wypromował się głównie za pośrednictwem popularnego wówczas serwisu MySpace. Dwa lata po założeniu formacji, grupa wydała swój pierwszy longplay - "My Dear". Póki co jedno z największych osiągnięć zespołu to wydany w 2015 roku album "Malevolence", który znalazł się na 45. miejscu listy Billboardu.

Dave Grohl zrobił grilla dla strażaków z Kalifornii

Lider Foo Fighters jest bardzo aktywny na Instagramie. Niedawno odwiedził strażaków, którzy poświęcili wiele godzin na próby okiełznania wielkich pożarów w Kalifornii i opublikował zdjęcie z wydarzenia. Postanowił też podziękować im za poświęcenie i zrobił dla nich grilla.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters