Dave Grohl o rzekomej śmierci Paula McCartneya. Teoria o wypadku Beatlesa krąży już od 50 lat

21.10.2019 12:11
Dave Grohl o rzekomej śmierci Paula McCartneya. Teoria o wypadku Beatlesa krąży już od 50 lat Fot. AP/EAST NEWS

Lider Foo Fighters wypowiedział się na temat śmierci Paula McCartneya. Teoria o wypadku Beatlesa krąży już od 50 lat. 

W 1969 roku pojawiła się plotka o tym, że Paul McCartney nie żyje, a osoba, która nadal działa w Beatlesach to sobowtór artysty William Campbell. Wyznawcy teorii twierdzą, że muzyk zginął w wypadku samochodowym w 1966 roku i został zastąpiony innym człowiekiem, żeby grupa The Beatles mogła dalej działać. O plotce powstał nawet film "Paul nie żyje", w którym twórcy przedstawili listę dowodów na potwierdzenie tej teorii. Były nimi między innymi ukryte informacje zawarte na okładkach płyt i w tekstach piosenek zespołu.

Dave Grohl o rzekomej śmierci Paula McCartneya

Od ukazania się pierwszej pisemnej publikacji na temat teorii o śmierci Paula McCartneya minęło już 50 lat. Muzyk wielokrotnie zaprzeczał plotkom o swoim śmiertelnym wypadku, jednak mimo to nadal istnieją osoby, które wierzą w legendę. Ostatnio o rzekomej śmierci kultowego artysty wypowiedział się Dave Grohl.

Przeczytaj także

W wywiadzie dla brytyjskiego radia BBC, lider Foo Fighters skomentował krążącą od lat teorię spiskową.

Piosenka "I Am The Walrus" wywołała dodatkowe kontrowersje i jeszcze bardziej podsyciła legendę na temat śmierci Paula i zastąpienia go sobowtórem. Kiedy ludzie słuchają tej piosenki, karmią swoją wiarę w tę teorię tekstem piosenki. Ja tam słyszę jedynie subtelne niuanse genialnej inżynierii dźwiękowej, której użyto do nagrania tej płyty.

Zobacz też: The Beatles świętuje 50. rocznicę "Abbey Road". Zespół udostępni niepublikowany teledysk 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.