24.02.2016 19:19

Dave Grohl zagrał w serialu „Z archiwum X”... 20 lat temu

... a wszystko przez to, że lider Foo Fighters był jego obsesyjnym fanem!

Dave Grohl zagrał w serialu „Z archiwum X”... 20 lat temu
foto: Ryanw2313, CC BY-SA 3.0; Caryca Pejnta

Fani serialu zacierają ręce, bo „Z archiwum X” powrócił po 14 latach na ekrany telewizorów. Miało się skończyć na sześciu odcinkach, ale już wiadomo, że będzie ciąg dalszy przygód agentów Scully i Muldera, bo stacja Fox chce nagrać kolejne odcinki.

W związku z szałem wokół serialu na światło dzienne wychodzą różne ciekawostki. 23 lutego 1996 roku w jednym z odcinków, w którym agenci ścigali mężczyznę potrafiącego wydawać komendy ludziom, pojawił się... lider Foo Fighters wraz z ówczesną małżonką Jennifer Youngblood.

Dave Grohl nie wcielił się w rolę istoty z kosmosu, tylko robił sztuczny tłum w korytarzu. Mimo kilku sekund w serialu, muzyk cieszył się z tego, że pojawił się na planie filmowym wraz ze swoimi idolami:

"

Gillian była jedyną osobą, o której myślałem: „Musimy wziąć ślub. Pewnego dnia spotkamy się i do tego dojdzie”. Siedziałem obok niej i szeptałem: „To Gillian Anderson, o mój Boże”. Nie wiem co mówiłem, jak odpowiadałem na pytania. Patrzyłem na nią i myślałem o tym, jaka jest piękna. "

Zobaczcie epizod, w którym pojawił się Grohl:

W 1996 roku ukazał się również krążek „Songs in the Key of X: Music from and Inspired by The X-Files”, na którym znalazły się utwory wykorzystane w serialu, jak również kompozycje tematycznie nawiązujące do obrazu.

Na kompilacji znalazł się Foo Fighters, który wziął na warsztat kompozycję Gary'ego Numana zatytułowaną „Down in the Park”:

Anderson wspomniała również, że nie tylko Dave Grohl był słynnym muzykiem, który pokochał serial:

"

The Smashing Pumpkins był wielkim fanem. Billy Corgan często wpadał na plan filmowy. Również Chris Martin lubi serial. Za każdym razem, gdy był na miejscu, manager zabierał go na plan. Mamy więc dobre relacje z niektórymi rockmanami. "

Jak widać, świat muzyki i filmu mają wiele wspólnego. Dla fanów kina polecamy zatem znane rockowe i metalowe soundtracki oraz czołówkę „Z archiwum X” w wersji kołysankowej.

Jeżeli zaś chodzi o role frontmana Foo Fighters, to Grohl pojawił się w programie „The Muppets”, gdzie pojedynkował się ze Zwierzakiem oraz wykonał z Muppetami „Learn to Fly”. Jeszcze w 2011 roku zagrał w filmie „Muppety”.

Jak oceniacie krótki epizod Dave'a Grohla w serialu „Z archiwum X”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dave Grohl