15.11.2017 10:34

Dave Grohl zagrał z Guns N’ Roses „Paradise City”

Lider Foo Fighters uwielbia występować z innymi muzykami i grać cudze kawałki. Jak wypadł u boku Axla Rose’a?

Dave Grohl zagrał z Guns N’ Roses „Paradise City”
foto: kadr z wideo

Dave Grohl sprawia wrażenie gościa, którego naprawdę cieszy granie muzyki i dla którego występowanie na scenie to przede wszystkim fun, a dopiero potem praca. Nie, żeby w swoim Foo Fighters nie pracował ciężko – jest tak obowiązkowy, że grał nawet ze złamaną nogą. Ale wykorzysta każdą możliwą okazję, by zagrać z lubianymi przez siebie artystami klasyczne kawałki i świetnie się bawić.

W ostatnich tygodniach zespół Foo Fighters ma pełne ręce roboty – promują wszak swój 9. album studyjny, „Concrete And Gold”. A jednak jego lider wydaje się być dosłownie wszędzie. Ostatnio widziano go w Tulsie w stanie Oklahoma, gdzie koncertowali 14 listopada 2017 Guns N’ Roses. Grohl wsparł gitarowo Slasha, a także udzielał się wokalnie w kultowym „Paradise City” z albumu „Appetite For Destruction” z 1987 roku. Widok Dave’a u boku Gunsów – bezcenny. Zobaczcie sami!

To nie jedyna gwiazdorska współpraca lidera Foo Fighters w ostatnich miesiącach. Jego grupa w sierpniu 2017 wystąpiła na festiwalu w Japonii z Rickiem Astleyem, wykonując słynny „Never Gonna Give You Up”. Z kolei z okazji Halloween Fightersi stworzyli razem z Alice Cooperem makabryczny rockowy show w programie „Jimmy Kimmel Live”.

Guns N' Roses już bez pomocy Grohla wystąpi w 2018 roku w naszym kraju. 9 lipca 2018 Axl, Slash i spółka zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters Guns N Roses