03.12.2015 10:18

Dave Grohl zagrał z Muppetami hit Foo Fighters

Przygód Dave'a Grohla ze słynnymi kukiełkami ciąg dalszy. Tym razem lider Foo Fighters wykonał z nimi jeden ze swoich największych przebojów, „Learn to Fly”.

Dave Grohl zagrał z Muppetami hit Foo Fighters
foto: kadr z wideo

Dziewiąty odcinek nowej serii „Muppetów” obfitował nie tylko w pojedynek perkusyjny dawnego muzyka Nirvany ze Zwierzakiem. Ta emocjonująca bitwa na pałeczki stanowiła dopiero deser na zachętę dla widzów, którzy lubią wyłączać program w trakcie napisów końcowych. Danie główne wjechało na ekran chwilę wcześniej...

Kapela The Electric Mayhem pod kierownictwem Dr. Ząbka zagrała w programie Panny Piggy. Dave Grohl przygotowywał kukiełki do występu na swój sposób, muzycy jednak stwierdzili, że wolą improwizację i ostatecznie wykonają inną wersję utworu niż ta, którą ćwiczyli na próbach. Po co więc w ogóle było je grać?

"

Bo gdybyśmy nie grali prób, nie mielibyśmy teraz od czego się odróżniać! "

Ciężko nie zgodzić się z puentą basisty Floyda Peppera.

Wyjątkowe wykonanie „Learn to Fly” przykuło uwagę pozostałych postaci ze świata Muppetów. Pośród publiczności możemy dostrzec Statlera i Waldorfa. Z kolei Gonzo wziął sobie do serca słowa utworu i w trakcie jego wykonania na żywo zdecydował się na spektakularny skok z budynku. Zyskał dzięki temu uznanie w oczach Kermita, który nadał mu przydomek Gonzo Największego.

Posłuchajcie na własne uszy, jak grupa Muppetów wykonuje klasyczny utwór Foo Fighters:

„Muppety” wróciły na ekrany telewizorów dzięki stacji ABC we wrześniu 2015 roku. Dave Grohl miał już wcześniej okazję pojawić się w świecie kukiełek dzięki filmowi z 2011 roku. Wcielił się w nim w niejakiego Animoola - perkusistę, który zastępował Zwierzaka w cover bandzie The Moopets.

Jak Wam się podoba takie wykonanie „Learn to Fly”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters