Dave Grohl strollował 60 tys. festiwalowiczów i zagrał "Never Gonna Give You Up" z Rickiem Astleyem [WIDEO]

27.08.2019 12:08
Dave Grohl strollował 60 tys. festiwalowiczów i zagrał "Never Gonna Give You Up" z Rickiem Astleyem [WIDEO] Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

A to śmieszek! Wszyscy sądzili, że Foo Fighters zagra utwór Nirvany, ale Dave Grohl miał zupełnie inne plany.

Dave Grohl lubi żartować i wkręcać swoich fanów - podczas koncertu w Szwecji udawał, że się przewraca na scenie, w końcu zdarza mu się to dosyć często, jak również strollował cover band Foo Fighters i zaprosił na scenę sobowtóra Freddiego Mercurego. Co jeszcze takiego wymyślił? W 2017 roku Foo Fighters zagrał na koncercie „Never Gonna Give You Up” razem z Rickiem Astleyem, przy czym aranżacja utworu przypominała "Smells Like Teen Spirit". To był przedni rickrolling! Dla niewtajemniczonych wyjaśnimy, że to żart polegający na wysyłaniu nieświadomejosobie linka do rzekomo interesującego wideo, które w rzeczywistości jest klipem do utworu "Never Gonna Give You Up" Ricka Astleya z 1987.

Foo Fighters miał zagrać Nirvanę, a wykonał "Never Gonna Give You Up" z Rickiem Astleyem [WIDEO]

Podczas występu Foo Fighters na Reading Festival w Wielkiej Brytanii Dave Grohl wyznał, że impreza jest dla niego szczególnie ważna, bo w 1991 roku to właśnie Reading Festival był pierwszą tak ogromną imprezą, na której wystąpił. Wydawałoby się, że Grohl poczuł nostalgię, zaraz zagra piosenkę Nirvany, w końcu sam wyznał, że zagra utwór, który przeniesie wszystkich w czasie. Nic z tych rzeczy, kapela zaczęła grać ostre riffy i na scenie pojawił się Rick Astley. Publiczność była zachwycona, gdy zrozumiała, że Grohl nieźle wszystkich wkręcił.

Przeczytaj także

Pomysł, by zagrać razem z Rickiem Astleyem narodził się podczas Summer Sonic 2017 w Tokio. Dave Grohl postanowił zaczepić muzyka i zaproponować mu współpracę:

W połowie koncertu zobaczyłem go stojącego pod sceną. Podszedłem do niego w środku klawiszowego sola i powiedziałem: „Cześć, jestem Dave”, a on powiedział: „Hej, jestem Rick”. Wróciłem do chłopaków i powiedziałem: „Musimy to zrobić!”  

Jeszcze w 2014 roku pewien YouTuber stworzył mashup, w którym połączył "Smells Like Spirit" z "Never Gonna Give You Up". Najwidoczniej Dave Grohl usłyszał kiedyś tę przeróbkę i postanowił sam sprawdzić, jak słynny utwór Ricka Astleya zabrzmi w rockowej aranżacji:

Zobacz także: 5 rockowych coverów w wykonaniu Ricka Astleya

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.