22.10.2018 20:56

Dave Grohl zaprosił na scenę niewidomego 10-letniego fana

Lider Foo Fighters zauważył w widowni niepełnosprawne dziecko razem z opiekunami. Dave Grohl postanowił zaprosić rodzinę na scenę.

Dave Grohl zaprosił na scenę niewidomego 10-latka
foto: kadr z wideo

Muzycy coraz częściej zapraszają na scenę swoich fanów, którzy robią wszystko, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę artysty. Kto nie chciałby być zauważony przez swojego idola i pograć razem z nim na gitarze czy perkusji? Okazuje się, że często fani potrafią wymiatać na scenie nie gorzej niż profesjonalni muzycy z dużym doświadczeniem.

Dave Grohl zaprosił na scenę 10-letnie niewidome dziecko

Szczególnie Dave Grohl lubi zapraszać gości na scenę - wystarczy wspomnieć o 10-latku, który zagrał z Foo Fighters cover „Enter Sandman” Metalliki. Podczas koncertu grupy Grohla 18 października 2018 w St Paul w stanie Minnesota wokalista zauważył w tłumie niewidomego 10-latka wraz z opiekunami i postanowił przerwać piosenkę, żeby zaprosić ich na scenę. Dziecko razem z rodzicami oglądało resztę koncertu z boku sceny.

Na tym jednak nie koniec, bo Dave Grohl postanowił w pewnym momencie podejść do dziecka i grał przy nim na gitarze, pozwolił mu też dotknąć strun instrumentu.

Matka 10-latka, Stacy Anderson, wyznała, że wszyscy muzycy Foo Fighters byli dla jej rodziny bardzo uprzejmi. Jej syn, Owen, jest niewidomy i cierpli na autyzm oraz chorobę Crohna. Muzyka sprawia, że chory chłopiec jest bardzo szczęśliwy, dlatego też rodzice zabrali syna na występ Foo Fighters.

Dave Grohl uważa, że idąc na koncert ludzie powinni o wszystkim zapomnieć i cieszyć się muzyką. Wychodząc na scenę przez 3 godziny po prostu jednoczy wszystkich zgromadzonych fanów. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters