Dave Grohl zdradził, której piosenki Nirvany nie potrafi słuchać

22.08.2019 15:21
Dave Grohl zdradził, której piosenki Nirvany nie potrafi słuchać Fot. shutterstock.com

Frontman Foo Fighters wyznał, który kawałek Nirvany nadal wywołuje u niego nieprzyjemne wspomnienia.

Dave Grohl jest szczęściarzem, bo na swoim koncie ma dwie słynne zespoły - Nirvanę i Foo Fighters. Oczywiście do tego można dorzucić jeszcze sporo gościnnych występów u innych artystów, w końcu Grohl nie lubi nudy. Często jednak muzyk wspomina czasy Nirvany, do której dołączył w 1990 roku.

Dave Grohl zdradził, której piosenki Nirvany nie potrafi słuchać

Artysta bardzo emocjonalnie podchodzi do starych, dobrych czasów i nadal nie może słuchać muzyki Nirvany. W rozmowie z The Guardian Dave Grohl cofnął się do czasów kapeli Kurta Cobaina. Kawałek "You Know You're Right" był ostatnim utworem, który został nagrany z Cobainem i okazuje się, że Grohl ma problem z odsłuchem tego kawałka:

Przesłuchałem tę piosenkę pierwszy raz od 10 lat. Mój Boże, jak tego ciężko się słucha... Nie był to fajny czas dla kapeli. Kurt był w złym stanie, raz było lepiej, raz źle. Ostatni rok kapeli był trudny. Pamiętam, że byliśmy wówczas w Europie, było bardzo zimno i pierwszy raz w życiu odczułem depresję. Jednego dnia w ogóle nie mogłem wstać z łózka, zacząłem się zastanawiać, dlaczego w ogóle tutaj jesteśmy.

Przeczytaj także

Piosenka nadal bardzo wzrusza Grohla:

Pod względem teksu, ten numer łamie serce, Kurt był w strasznym miejscu. Muzycznie natomiast kawałek wywołuje katharsis. Tęsknię za jego głosem, za nim... Myślę, że gdy pisał ten numer, nie był zadowolony ze swojego życia, chyba nikt z nas wówczas nie był szczęśliwy.

Posłuchajcie tego utworu:

Nirvana powstała w 1987 roku i do jesieni 1990 roku pojawiło się kilku perkusistów. 21-letni Dave Grohl grał w kapeli Scream. Frontman Melvins, Buzz Osborne, namówił Cobaina i Novoselica, żeby wybrali się na koncert Scream w San Francisco. Wtedy też  zobaczyli Grohla pierwszy raz na żywo. Nirvana przyjęła młodego perkusistę i zagrał on z zespołem pierwszy koncert 11 października 1990 roku w North Shore Surf Club w mieście Olympia w stanie Washington. 

Zobacz także: Oto pierwszy koncert Dave'a Grohla z Nirvaną

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.