01.08.2019 14:38

Dave Grohl złożył hołd Van Halen w programie Jamesa Cordena

Dave Grohl to bez dwóch zdań utalentowany muzyk. Nie raz udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Tym razem zmierzył się z utworem Van Halen.

Dave Grohl oddaje hołd Van Halen
fot. kadr z wideo YouTube: Dave Grohl Reflects on His Role in Nirvana and the Final Days of the Band

Dave Grohl, były perkusista Nirvany i frontman Foo Fighters, wystąpił w programie Jamesa Cordena "The Late Show". Muzyk wspólnie z zespołem The Bird & The Bee wykonał jeden z utworów Van Halen. Utwór pochodzi z albumu zespołu z 1978 roku. Jak muzycy poradzili sobie w takim repertuarze?

Dave Grohl oddał hołd Van Halen

W skład zespołu The Bird & The Bee wchodzą Inara George i producent Greg Kurstin. "Ain't Talkin' 'Bout Love" w ich wykonaniu oddaje ciekawy, indie rockowy klimat. Kiedy jeszcze pod koniec piosenki Dave Grohl zaczyna mocniej uderzać w perkusję, robi się naprawdę głośno: 

Sammy Hagar o koncercie KISS
Sammy Hagar o koncercie KISS
Przeczytaj także Były wokalista Van Halen wspomina koncert KISS: Najbardziej żenujący moment w moim życiu

Trzeba przyznać, że muzycy The Bird & The Bee mieli fajny pomysł na wykonanie "Ain't Talkin' 'Bout Love". Przypomnijmy jednak, jak brzmi oryginał:

Która wersja podoba Wam się bardziej? Utwór "Ain't Talkin' 'Bout Love" znalazł się na albumie Van Halen zatytułowanym po prostu "Van Halen" z 1978 roku. Wydawnictwo było debiutancką płytą kapeli. Krążek zdobył wiele nagród, a w 1978 roku uzyskała miano platyny. W 1996 roku została diamentowym albumem zespołu. Dyskografię grupy zamyka "A Different Kind of Truth". Dzieło zostało wydane 7 lutego 2012 roku.

Zobacz także: David Lee Roth o braciach Van Halen: "Od zawsze się nienawidziliśmy"

Tagi: Dave Grohl Van Halen