02.04.2020 14:26

Dave Grohl złożył hołd medykom za ich bohaterską walkę z koronawirusem [WIDEO]

Lider grupy Foo Fighters postanowił wyrazić szacunek do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy walczą z pandemią. Zagrał dla nich swój hit.

Dave Grohl
foto: AP/East News

Pandemia koronawirusa na świecie to idealny moment, żeby przyjrzeć się pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych na całym świecie. Medycy codziennie narażają zdrowie i życie, aby ratować osoby chore na COVID-19. Często spędzają w szpitalach ogrom nadgodzin, poświęcają życie rodzinne i pracują w bardzo trudnych warunkach. Wdzięczność za ich trud możemy zobaczyć już na ulicach Warszawy. Przy Tamka 37 powstał mural dedykowany medykom walczącym z koronawirusem.

Dave Grohl w hołdzie dla medyków

Swoją wdzięczność i podziw wobec wspomnianych bohaterów naszych czasów chciał wyrazić także Dave Grohl. Muzyk wziął udział w koncercie "Live At Home" radia iHeart. Wokalista chwycił za gitarę i zagrał jeden z popularnych hitów Foo Fighters.

Koronawirus pomocny dla zwierząt. Zagrożone wyginięciem żółwie wyszły na plaże [WIDEO]
Koronawirus pomocny dla zwierząt. Zagrożone wyginięciem żółwie wyszły na plaże [WIDEO]
Przeczytaj także Koronawirus pomocny dla zwierząt. Zagrożone wyginięciem żółwie wyszły na plaże [WIDEO]

Grohl zaśpiewał akustyczną wersję "My Hero" z 1997 roku i zadedykował ją personelowi medycznemu, który zmaga się z pandemią. Nie obyło się także bez żartu na dodanie otuchy.

"

To dla wszystkich ludzi, którzy są na pierwszej linii frontu. Jeśli zaśpiewasz ten refren za każdym razem, kiedy myjesz ręce, na pewno pozostaniesz w formie. "

Oprócz Grohla w akcji wzięła udział Billie Eilish, Alicia Keys czy Camila Cabello oraz Shawn Mendes.

Zobacz też: Sony Corporation również przekaże 100 mln dolarów na pomoc dotkniętym przez epidemię koronawirusa 

Tagi: Rock News Dave Grohl koronawirus