27.11.2014 12:06

Dave Lombardo chciałby dołączyć do Megadeth

Wygląda na to, że Dave Mustaine raczej nie będzie długo szukać kogoś na miejsce Shawna Drovera. Zgłosił się już pierwszy chętny. Z rekomendacjami...

Dave Lombardo chciałby dołączyć do Megadeth
foto: Stueymedia CC BY-SA 4.0

26 listopada podczas spotkania w szwajcarskiej Genewie jeden z fanów wspomniał Dave’owi Lombardo, że Megadeth potrzebuje nowego perkusisty. Muzyk podniósł głowę znad płyty, którą podpisywał i powiedział:

"

Wiem, już słyszałem. Dave Mustaine ma mój numer, więc czekam. "

I uśmiechnął się. Zespół Philm już nie wystarcza byłemu bębniarzowi Slayera? Przynajmniej nie myśli o zastąpieniu Larsa Ulricha w Metallice…

Lars Ulrich to dobry perkusista

A zasiąść za garami tej kapeli już mu się zdarzyło. W czerwcu 2004 roku tuż przed występem Metalliki na angielskim festiwalu Download w Anglii Lars Ulrich trafił do szpitala. James Hetfield, Kirk Hammett i Robert Trujillo weszli na scenę 1,5 godziny po czasie. W „Battery” i „The Four Horsemen” za perkusją zasiadł Dave Lombardo, w „Fade to Black” – techniczny Flemming Larsen. Pozostałe piosenki wykonał Joey Jordison ze Slipknota.

Muzyk często był pytany o umiejętności kolegi po fachu, którego zastąpił. Niedawno – przyciśnięty przez dziennikarzy – ujawnił, co myśli.

"

Lars jest dobrym bębniarzem. Jest dobrym aranżerem. Bez niego nie byłoby Metalliki. Musicie docenić go za to, co robi dla zespołu. "

A czy ktoś doceni Lombardo, dzięki czemu będzie mógł wrócić do jakiejś znanej kapeli? Frontmanie Megadeth, słyszysz?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Dave Lombardo Megadeth Lars Ulrich