23.02.2015 15:50

Dave Lombardo i Andreas Kisser zagrali „Hey Joe”

Tego nie mogliście się spodziewać! Posłuchajcie, jak brzmi cover kawałka Jimiego Hendriksa w wykonaniu gitarzysty Sepultury i byłego perkusisty Slayera!

Dave Lombardo i Andreas Kisser zagrali „Hey Joe”
foto: Reporter / East News, facebook.com, Silvio Tanaka, CC BY 2.0 + Miszcz Pejnta

Andreas Kisser, gitarzysta Sepultury, wraz ze swoim 17-letnim synem dołączył do Dave’a Lombardo oraz basisty Philm, Eduardo „Pancho” Tomaselli, by wspólnie zagrać na scenie podczas Motorcycle Rock Cruise. Posłuchajcie, jak brzmi „Hey Joe” w ich wykonaniu!

Skąd Lombardo wziął się w takim składzie? Najpewniej stąd, że Kisser dobrze wspomina współpracę z perkusistą, który wystąpił gościnnie na płycie „The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart” Sepultury. Krążek został wydany w październiku 2013 roku.

Muzycy poznali się w domku należącym do producenta płyty brazylijskiej kapeli, Rossa Robinsona, znajdującym się nieopodal plaży, na której Lombardo akurat spacerował ze swoją córką i psem.

"

Napisałem do Rossa i zapytałem co robi i czy mogę do niego wpaść. Zgodził się, kiedy powiedziałem, że pogram u niego na perkusji. Okazało się, że na miejscu byli wszyscy członkowie Sepultury. W środku znajdowały się dwie perkusje ustawione na przeciwko siebie. "

Dave zaczął jammować z perkusistą, Eloyem Casagrande, a rezultaty ich pracy zostały zarejestrowane. Tak właśnie rozpoczęła się kolaboracja Lombardo z członkami Sepultury.

Jak podoba Wam się przebój Jimiego Hendriksa w takim wykonaniu?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Slayer Dave Lombardo Sepultura Jimi Hendrix Andreas Kisser