03.06.2015 15:34

Dave Lombardo wchodzi do galerii sztuki

Były perkusista Slayera stał się twórcą sztuki współczesnej. Zaczął pretendować ze swoimi dziełami do przestrzeni wystawienniczej... i udało mu się.

Dave Lombardo wchodzi do galerii sztuki
foto: REPORTER/East News

Lombardo nie jest zwykłym malarzem. Jego paletą barw jest rytm, a pędzle zastępują pałeczki perkusyjne. Obrazy muzyka, dosłownie, tworzy muzyka. Jego narzędziem pracy jest jeszcze przeźroczysty, podświetlany zestaw perkusyjny i aparat fotograficzny.

Cykl stworzony przez Dave'a Lombardo składa się z 12 prac pod wspólną nazwą „Rhytm Mysterium”. Kolekcja zostanie zaprezentowana odbiorcom 11 lipca 2015 roku w budynku Forgotten Saints w Kalifornii. Artysta wygłosi też dwa osobne sympozja na temat swoich dzieł. Wydarzenie zapowiada krótki film.

Jak powstały te wyjątkowe fotografie-obrazy? Wykonano je w ciemności, a jedynym źródłem światła były bębny. Gdy tylko Lombardo usiadł za instrumentem do sesji, która przerodziła się w „Rhythm Mysterium”, wiedział, że to będzie coś specjalnego:

"

Robienie tych fotografii było bardzo inspirujące. Wykonaliśmy je w magazynie w Los Angeles w ogromnym pomieszczeniu. Przyglądając się temu jak wyglądają zdjęcia doszedłem do wniosku, że jeżeli włożę w to swój talent i styl, to będą one wyglądać wyjątkowo. "

Doświadczenie to sprawiło, że perkusista zaczął bardziej analizować swoje ruchy podczas gry:

"

Gdy jestem na scenie bardziej poruszam swoimi ramionami. Nie ograniczam swojego ciała, gdy gram, więc przy sesji fotograficznej postanowiłem nie dawać występu wyłącznie dla siebie, tylko oddać uczucie towarzyszące koncertowi. "

Wstęp na wystawę Lombardo jest darmowy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy da radę dotrzeć do Kalifornii, jednak nic straconego - dzieła artysty można obejrzeć na jego stronie: davelombardoart.com.

Również były zespół Dave'a nie próżnuje. Slayer ogłosił datę premiery nowej płyty, „Repentless”. Będzie ją także można nabyć w specjalnym wydaniu w metalowym boxie z logo grupy. Czy Lombardo wróci do pierwotnego zespołu? Na dzień dzisiejszy Kerry King wyznaje, że jest to niemożliwe.

Jak podoba Wam się sztuka tworzona przez perkusistę?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Dave Lombardo