12.01.2015 16:11

Dave Lombardo za bębnami tworzy sztukę

Jak były perkusista Slayera używa pałeczek? Jak malarskich pędzli! Zobaczcie unikalne fotografie wykonane… w ciemności.

Dave Lombardo za bębnami tworzy sztukę
foto: Reporter / East News

Były perkusista Slayera i obecny frontman Philm na początku 2014 roku podjął się współpracy z firmą SceneFour, która wyposażyła go w przeźroczysty, podświetlany zestaw perkusyjny. Dave Lombardo wykonał na nim trochę piosenek w kompletnej ciemności i w ten sposób udowodnił, że gra na perkusji może być prawdziwą sztuką. Muzyk opowiada o zdjęciach, które robiono mu podczas gry:

"

To inny sposób na ujrzenie perkusistów i tego, co robią. W przeszłości sztuka powstawała za pomocą pędzli – to jest nowy sposób bycia kreatywnym, uchwycenia perkusisty oraz sposobu, w jaki używa pałeczek i tworzy różne pociągnięcia. "

Pragnęliście kiedykolwiek ujrzeć rytm? Właśnie nadarza się niepowtarzalna okazja.

Muzyk swoją grą stworzył dwanaście obrazów, które złożyły się na cykl „Rhytm Mysterium”. Wszystkie – „Immittance”, „Numinous Noise”, „Musicophilia”, „Astral Trip”, „Invocation”, „Anathema”, „Broken Angel”, „La Sombra”, „Chromesthesia”, „Mephistopheles”, „Mantis”, „La Posesión Rítmica” – podziwiać można na stronie davelombardoart.com. Największa z fotografii dostępna jest w rozmiarze 150 cm na 80 cm!

Jeśli zdecydujecie się którąś zakupić, śpieszcie się. Ich liczba jest ograniczona. Na każdej znajdziecie podpis perkusisty.

Dave Lombardo nie jest pierwszym bębniarzem współpracującym ze SceneFour. W 2013 roku w podobny sposób 15-częściową kolekcję „Absence of Corners” stworzył oryginalny muzyk Black Sabbath, Bill Ward.

Urszula Drabińska
Tagi: Duperele Dave Lombardo