21.11.2015 13:18

Dave Lombardo założył zespół punkowy

Nowa grupa ex-perkusisty Slayera nazywa się Dead Cross. Zobacz, kto w niej zagra i czego możemy się spodziewać po jej brzmieniu.

Dave Lombardo założył zespół punkowy
foto: Krzysztof Zatycki / REPORTER / East News

Chwalony za innowacyjne łączenie gatunków projekt PHILM to dla muzyka wciąż za mało. Na szczęście Dave Lombardo znany jest z doskonałej organizacji czasu, mógł więc sobie pozwolić na kolejny zespół. W jego skład wejdą muzycy grindcore'owego Locust oraz hardcore punkowego Retox.

Nie dostaliśmy jeszcze żadnej próbki twórczości Dead Cross, lecz znając muzyczną przeszłość jego członków, można się domyślać, że będziemy mieć do czynienia z agresywnymi brzmieniami. Potwierdzają to słowa Lombardo:

"

To po prostu bezkompromisowy, brutalny punk. „Metalowaty”, ale zdecydowanie nie gramy metalu. Myślę, że skręcamy w stronę punku, ponieważ obecna sytuacja na świecie wymaga takiego podejścia. Prawdziwie punkowe nastawienie jest niezbędne, by poradzić sobie z całym tym gównem. "

Zanosi się więc na to, że Dead Cross będzie agresywną reakcją muzyka na tragiczne wydarzenia, które nawiedzają świat w ostatnich latach.

"

Nie mamy czasu na śpiewanie „We Are the World” i tego typu duperele. Jesteśmy obecnie strasznie wku*wieni, a nie ma lepszego sposobu na uwolnienie złości niż gra w punkowym zespole. "

Perkusista zdaje się być autentycznie podekscytowany nowym projektem. Z entuzjazmem opowiedział, że próby z zespołem ładują go energią na resztę dnia i działają na niego jak witaminy.

"

To prawdziwa muzyczna napaść. Coś, do czego moje ciało jest nieco bardziej przyzwyczajone niż do staroświeckich, wolniejszych utworów. Przy takiej muzyce rozkwitam. "

Poza Dave'em Lombardo w Dead Cross usłyszymy Mike'a Craina na gitarze prowadzącej oraz znanych z Locust i Retox: Justina Pearsona na basie i Gabe'a Serbiana w roli wokalisty. Lombardo znał już wcześniej Pearsona z trasy zespołu Fantomas.

Projekt ma zaplanowane na grudzień 2015 roku dwa występy w Kalifornii. 2 grudnia zagra w Roxy Theatre w West Hollywood, a dzień później w Glass House w Pamonie.

Lombardo chciałby jeszcze przed końcem 2015 roku wydać przynajmniej singiel, a w 2016 roku zająć się pełnowymiarowym albumem.

Cieszycie się z nowego projektu perkusisty?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Dave Lombardo