17.01.2016 14:35

Dave Mustaine: „Dystopia” nie byłaby tak dobra z Menzą i Friedmanem

Lider Megadeth wyznał, że według niego nowy album kapeli nie brzmiałby tak świetnie, gdyby w nagraniach udział wzięli byli członkowie zespołu. Dlaczego?

Dave Mustaine: „Dystopia” nie byłaby tak dobra z Menzą i Friedmanem
foto: REPORTER / East News

Według Mustaine’a grupa nie sprawdziłaby się, gdyby podjęła próbę wskrzeszenia w składzie z czasów nagrywania „Rust In Peace”. Wokalista próbował ponownie połączyć siły z Nickiem Menzą i Martym Friedmanem, jednak w ostatecznie w zespole znaleźli się basista David Ellefson oraz perkusista Chris Adler i gitarzysta Kiko Loureiro.

"

Mieliśmy sporo zabawy przy nagrywaniu „Dystopii“. Początkowo mieli współtworzyć go Shawn [Drover] i Chris [Broderick], ale wydarzyło się naprawdę wiele smutnych rzeczy między nimi i managementem – coś, co według Ellefsona, kazało im opuścić zespół. Kiedy próbowaliśmy tworzyć muzykę w składzie tworzącym „Rust In Peace“ to po prostu... nie było to. "

Mustaine podkreślił, że był to naprawdę trudny czas. Muzyk zdecydował się dwukrotnie na zmianę managementu, jego teściowa zachorowała na Alzheimera i zaginęła. Dwa miesiące później została znaleziona martwa...

"

Przeszedłem przez wiele gówna. Siedziałem w domu i próbowałem złożyć resztę płyty w jedną część. Ten smutek okazał się jednak motywujący.  "

Zdaniem Mustaine’a zmiany w składzie kapeli okazały się być odświeżające, choć nie było łatwo.

"

Gwarantuję, że wszystko nie wyszłoby tak dobrze z Nickiem i Martym, jak z Kiko i Chrisem. To dlatego, że po prostu... Widząc tych gości [Nicka i Marty‘ego przyp.red], to gdzie teraz są, widząc ich stan i to, jak teraz grają, to dalej byłaby „Dystopia”, ale zupełnie inna. Myślę też, że oczekiwania ludzi wobec niej byłyby bardzo wysokie i nierealne. "

Decyzje o roszadach w zespole bywają zaskoczeniem dla fanów. Dave zapewnił jednak, że doskonale wie, co robi.

"

Jestem podekscytowany, ponieważ nie sądzę, żebym był kimś wyjątkowym, ja po prostu wiem, co lubię i myślę, że właśnie dlatego trwam z fanami w tak dobrych relacjach. Jestem normalnym gościem, który zdaje sobie sprawę z tego, co mu się podoba. "

Muzycy, którzy dołączyli do kapeli w marcu 2015 roku to według Mustaine’a naprawdę dobry wybór. Wnioskując po jego słowach, istnieje szansa, że zagoszczą w Megadeth na dłużej…

"

Ci dwaj goście, którzy teraz z nami grają, są naprawdę świetni. Przeszliśmy razem przez te niefortunne zmiany. Możesz być sędzią, gdy usłyszysz nową płytę. Nasza firma wydawnicza stwierdziła, że jest to najlepsza rzecz jaką nagraliśmy od 15 lat. Byłem trochę obrażony, ale i podekscytowany jednocześnie. To tak, jakby ktoś powiedział ci: „Wow, nie byłem świadomy tego, że wiesz jak dobrze gotować”. "

„Dystopia ” pojawi się na sklepowych półkach 22 stycznia 2016 roku. Zdążyliśmy już poznać pierwszy kawałek pochodzący z płyty, zatytułowany „Fatal Illusion” oraz tytułowy utwór. Dave Mustaine postanowił zdradzić także, jak brzmi numer „The Threat is Real” i zdecydował, że to właśnie do tego utworu powstanie animowany teledysk.

Czekacie na nowy krążek Megadeth?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine