Dave Mustaine: Heavy metal jest popularniejszy, kiedy świat jest pod dużym stresem
Justyna Kierzkowska
09.01.2016 11:40
Dave Mustaine: Heavy metal jest popularniejszy, kiedy świat jest pod dużym stresem Fot. kadr z wideo

Lider Megadeth zdradził ciekawostki dotyczące procesu tworzenia nowego albumu, który będzie nosił nazwę „Dystopia”. Co muzyk opowiedział o nowych utworach grupy?

Gitarzysta i wokalista zespołu przyznał w rozmowie, że wydarzenia na świecie mają oczywiście wpływ na teksty tworzonych przez niego utworów, jednak nie sądzi, żeby na najnowszym krążku było to bardziej widoczne, niż zazwyczaj. Mustaine dodał także, że lubi oglądać wiadomości, kocha historię świata, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych i często czyta biografie światowych liderów czy wielkich wojowników.

Kiedy popatrzysz na teksty z tego albumu, to nie różnią się znacząco od tych z poprzednich płyt. To po prostu klimat krążka. Zawsze lubiłem pisać o polityce, wojnach, narkotykach, relacjach między ludźmi i trochę nawiązywać do okultyzmu. (...) Niestety trzeba przyznać, że heavy metal jest zdecydowanie bardziej popularny i ma większą siłę rażenia, kiedy świat przechodzi kryzys i przeżywa mocniejszy stres. I moim zdaniem społeczeństwo zwraca się wtedy ku bardziej agresywnej muzyce.

Dave Mustaine stwierdził, że w nie ma z góry ustalonego wzoru na tworzenie materiału do albumu. Zdradził w wywiadzie, jak ten proces przebiega w jego przypadku i wyjaśnił, dlaczego tekst tytułowego utworu z płyty ukazał się jeszcze przed powstaniem muzyki do kawałka.

Zazwyczaj piszę w taki sposób. Kiedy patrzysz na twórców kompozycji, czasem mają oni kogoś, kto tworzy muzykę, jak na przykład Elton John i Bernie Taupin. I najczęściej to właśnie tekst jest ostatnią rzeczą, która powstaje. Tak było w przypadku naszych utworów „In My Darkest Hour” i „Use The Man”. Ale zazwyczaj wchodzę do studia już z tekstem. Jednak najczęściej w trakcie pracy w studiu piosenki są zmieniane przez członków zespołu i finalnie mogą wyglądać zupełnie inaczej, niż na początku. Nie ma jednej metody tworzenia.

Poniżej możecie posłuchać całego wywiadu z muzykiem Megadeth.

Premiera krążka została zapowiedziana na 22 stycznia 2016 roku. Do tej pory grupa ujawniła kawałki „Dystopia” oraz „Fatal Illusion”, a Dave Mustaine postanowił zdradzić także, jak brzmi numer „The Threat is Real” i zdecydował, że to właśnie do tego utworu powstanie animowany teledysk.

Czekacie na nowy album grupy?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.