06.11.2017 12:31

Dave Mustaine: Kiedy mówisz o polityce, dzielisz swoją publiczność na pół

Lider Megadeth podkreśla, że nie jest politycznym kompozytorem i tworzy teksty dotyczące naprawdę różnych tematów.

Dave Mustaine: Kiedy mówisz o polityce, dzielisz swoją publiczność na pół
foto: Duncan Bryceland / Rex Features / East News

Dyskografię Megadeth zamyka album „Dystopia”, który zadebiutował na 3. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Oczywiście już teraz Mustaine jest pytany o kolejne wydawnictwo. Fanów interesuje dosłownie wszystko - zarówno warstwa muzyczna, skład zespołu, jak również i teksty.

Podczas jednego z wywiadów zapytano Mustaine'a o to, czy współczesne wydarzenia w świecie mają wpływ na warstwę tekstową. Muzyk wyznał, że mimo wszystko nie zamierza tworzyć politycznych utworów:

"

Już kilka lat temu stało się dla mnie jasne to, że kiedy zaczniesz mówić o polityce, od razu dzielisz swoją publiczność na pół. Początkowo niektóre moje słowa mogły być uznane za ironiczne, coś w rodzaju żartu, a niestety zaczęło mnie to definiować jako kompozytora. "

Jednocześnie Mustaine zauważa wszystko to, co dzieje się dookoła i jest tym wszystkim przerażony:

"

Teraz ludzie myślą, że jestem politycznym kompozytorem, którym nie jestem. Piszemy o przeróżnych rzeczach, ale teraz patrząc ogólnie na to, co się dzieje dookoła, te teksty są naprawdę szalone... Spójrz na klęski żywiołowe, na wszystko, co się dzieje, ludzie nie potrafią się dogadać. To sprawia, że zastanawiasz się, jak doszło do tej degeneracji... Przypomina mi to „Upadek zachodniej cywilizacji, część III”. "

Lider Megadeth jednocześnie podkreśla, że dobra atmosfera w zespole korzystnie wpłynie na prace w studiu. Oby tak było, bo głód fanów jest naprawdę duży i niezaspokojony. 

Aleksandra Degórska
Tagi: #Dave Mustaine #Megadeth #Rock News