Dave Mustaine: Megadeth to kilka gwiazd i ja - żywa legenda

Aleksandra Degórska
27.12.2016 16:08
Dave Mustaine: Megadeth to kilka gwiazd i ja - żywa legenda Fot. kadr z wideo

Frontman zespołu wysoko ocenia swój zespół i wyjaśnia też dlaczego. Czy taka odpowiedź jest zaskoczeniem dla fanów Megadeth?

Jak wiadomo rudy nie owija w bawełnę ma rygorystyczne wymagania jeśli chodzi o muzykę. Co więcej ma on o sobie dosyć wysokie mniemanie, choć w zasadzie patrząc na osiągnięty sukces nie jest to bezpodstawne.  

W jednym z wywiadów Mustaine kolejny raz potwierdził, że byle czym się nie zadowoli odpowiadając na pytanie dotyczące tego, czym różni się dobry zespół od wybitnej grupy:

Jest mnóstwo ludzi, którzy nie posiadają talentu. Istnieją zespoły, które są sumą różnych osobowości - czasem będzie kilka grających osób, ale nie muzyków, albo będziesz mieć kilku muzyków i... kilka grających osób oraz jednego muzyka. W momencie, gdy to się rozwija mamy grupę muzyków i potem pojawia się gwiazda. 

A jak jest zatem z Megadeth?

Jest też taka sytuacja jak u nas, gdzie masz kilka gwiazd i mnie jako żywą legendę - nie mówię tego, bo w to wierzę, tylko ze względu na status i inne czynniki. Gdy masz w zespole grupę gwiazd i supergwiazdę - to sporo zmienia. Nie tylko ludzie słuchają twojej muzyki inaczej, ale też ty masz wiele możliwości, żeby dotrzeć do nich i pomóc im w ich życiu. 

Czy jednak Dave Mustaine zdoła być jeszcze długo na scenie, żeby podtrzymywać swój wizerunek żywej legendy? Rudy gitarzysta jest zdania, że nie ma też co się okłamywać i udawać nastolatka na scenie, gdy tymczasem jest inaczej, bowiem biologiczny zegar Mustaine'a cały czas tyka:

Moje dłonie są obciążone teraz artretyzmem, a moja szyja, to nie sekret - miałem operację i wiele rzeczy się dzieje w związku z headbangingiem na przestrzeni lat. Zatem raczej nie będzie to tak długie, jak pożegnalna trasa koncertowa Kiss, która trwa wieczność. Jednocześnie myślę, że to super, bo Kiss to świetni artyści, więc dobrze, że ludzie mogą jeszcze ich zobaczyć. 

Wy też uważacie Dave'a Mustaine'a za żywą legendę?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.