10.05.2017 11:47

Dave Mustaine: Nie wiecie, jak to jest być w mojej skórze

Lider Megadeth szczerze opowiedział o swoich problemach zdrowotnych. Niestety wciąż utrudniają mu życie...

Dave Mustaine: Nie wiecie, jak to jest być w mojej skórze
foto: Duncan Bryceland / Rex Features / East News

Bycie Dave'em Mustaine'em z pewnością nie należy do łatwych zadań. Trzeba stale dbać o zmiany składu w zespole, nagrywać kolejne płyty, starać się sprostać oczekiwaniom fanów z całego świata, którzy gotowi są wytknąć każdy błąd i w dowolnej chwili wyciągnąć na światło dzienne przeszłość związaną z Metallicą...

Żarty jednak na bok. Muzyk tym razem poruszył bowiem dość poważny wątek, związany z jego kłopotami zdrowotnymi. Gitarzysta musiał przejść w 2014 roku zabieg zwężenie kanału kręgowego. Wbrew pozorom nie było to związane z rock'n'rollowym stylem życia, a przynajmniej nie do końca. Winne były wyłącznie szaleństwa na scenie...

"

To była najcięższa rzecz, z którą musiałem się pogodzić po operacji. Przestać uprawiać headbanging. To szczególnie trudne, że robię to w zasadzie bezmyślnie. "

Lider Megadeth z pewnością dogadałby się z Tomem Arayą ze Slayera. Wokalista także miał problemy z kręgosłupem, które w 2010 roku zaprowadziły go na stół operacyjny. W efekcie musiał zrezygnować z energicznego machania głową, do czego - jak sam przyznaje - bardzo tęskni. Zdaniem Kerry'ego Kinga wyszło mu to jednak na dobre, bo bardziej się skupia na śpiewie.

To jednak niestety nie koniec problemów Dave'a Mustaine'a...

"

Nie wiecie, jak to jest być w mojej skórze. Są takie dni, kiedy moja lewa ręka kompletnie odmawia posłuszeństwa i nie mogę grać. Dlatego nie ćwiczę już na gitarze. Zachowuję całą siłę na trasy koncertowe. "

To przykre wyznanie, choć z drugiej strony należy się cieszyć, że gitarzysta w ogóle jest jeszcze w stanie sięgnąć po instrument. Pamiętajmy, że w 2002 roku muzyk uszkodził sobie nerw promieniowy i stracił czucie w całej ręce. Diagnozy ostrzegały wówczas, że będzie musiał skończyć z karierą instrumentalisty. Na szczęście okazały się nietrafione, dzięki czemu mogła powstać m.in. doceniona przez fanów „Dystopia”.

Chciałbyś być Dave'em Mustaine'em?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine