22.08.2015 13:06

Dave Mustaine: Nie wróciłbym do Metalliki

Gdyby Jamesowi Hetfieldowi przyszło kiedyś do głowy spytanie Dave'a Mustaine'a o jego powrót do zespołu Metallica, to już wie z jaką odpowiedzią mógłby się liczyć.

Dave Mustaine: Nie wróciłbym do Metalliki
foto: NSI Agency/Demotix/REPORTER/East News

Lider Megadeth jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jeden z fanów spytał go na Twitterze o to, jaką podjąłby decyzję, gdyby Hetfield poprosił go o powrót do jego macierzystej grupy. Mustaine odpowiedział, że:

"

Czułbym się zaszczycony, ale nie zrobiłbym tego. "

Relacje między wokalistą Megadeth a Metalliką były przez długie lata bardzo napięte. Mustaine będąc niegdyś w szeregach thrashowej grupy, został z niej wyrzucony przez Larsa Ulricha. Było to już ponad 30 lat temu, dokładnie w 1983 roku. Przez ten czas zdążył założyć własną kapelę, ale niejednokrotnie nie szczędził w mediach niepochlebnych słów na temat byłych kolegów.

W ostatnich latach topór wojenny został jednak zakopany, a Mustaine pojawił się nawet z Metalliką na jednej scenie podczas koncertów z serii „Big Four”. Symbolicznym zwieńczeniem konfliktu było wspólne wykonanie „Am I Evil?” razem z muzykami Anthrax i Slayera:

Trudno się dziwić słowom Mustaine'a, skoro jego grupa bardzo dobrze prosperuje. Megadeth pracuje właśnie nad nową płytą, a do składu jakiś czas temu dołączyli Chris Adler z Lamb Of God i Kiko Loureiro. Panowie zdaniem Dave'a spisują się świetnie, a efekt ich pracy można streścić tymi słowami:

"

Ci dwaj goście, którzy teraz z nami grają są naprawdę świetni. Przeszliśmy razem przez te niefortunne zmiany. Możesz być sędzią, gdy usłyszysz nową płytę. Nasza firma wydawnicza stwierdziła, że jest to najlepsza rzecz jaką nagraliśmy od 15 lat. "

Myślicie, że Mustaine nagra coś kiedyś z Metalliką?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Dave Mustaine