Dave Mustaine: Wciąż nie czuję się dobrze jako wokalista

Robert Skowronski
05.07.2017 11:35
Dave Mustaine: Wciąż nie czuję się dobrze jako wokalista Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Minęło niemal 35 lat od założenia Megadeth. Lider zespołu mimo tak długiego stażu, wciąż ma problem z tym, że na scenie staje za mikrofonem.

Takie oświadczenie ze strony wokalisty może dziwić, ale jak przyznawał sam Mustaine „nie wiemy, jak to jest być w jego skórze”. Muzyk raczej nie stwarza pozorów tego, że ma problemy z pewnością siebie. Z jego zadziornych, kontrowersyjnych, a także narcystycznych wypowiedzi można by było stworzyć opasły tom.

Mimo to wokalista Megadeth przyznał, że nie czuje się pewnie w swojej roli w zespole:

Nie czuję się komfortowo za mikrofonem. Jak to w ogóle się zaczęło? Zacząłem krzyczeć i było to bardzo bolesne za pierwszym razem, bo nie oddychałem we właściwy sposób i ulegałem hiperwentylacji.

Skąd ta skromność i doza samokrytycyzmu? Może to po prostu wyjątek potwierdzający regułę. Z reguły autonarracja Mustaine'a przybiera inny ton:

W Megadeth jest kilka gwiazd i ja, żywa legenda - nie mówię tego, bo w to wierzę, tylko ze względu na status i inne czynniki. Gdy masz w zespole grupę gwiazd i supergwiazdę - to sporo zmienia. Nie tylko ludzie słuchają twojej muzyki inaczej, ale też ty masz wiele możliwości, żeby dotrzeć do nich i pomóc im w ich życiu. 

Dave Mustaine zdaje się jednak sobie radzić jako wokalista. Wraz z Megadeth zapowiedział, że wejdzie do studia pod koniec 2017 roku, aby zacząć pracę nad kolejnym krążkiem. Ostatnim wydawnictwem grupy pozostaje płyta „Dystopia” - to jednocześnie największy sukces Megadeth od 24 lat, gdyż lepszy wynik sprzedażowy w dyskografii grupy ma tylko „Countdown to Extinction” z 1992 roku.

Obecnie Megadeth jest w trasie po Ameryce Północnej razem z Meshuggah, natomiast później ma zaplanowane koncerty razem ze Scorpions.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.