24.10.2017 12:22

Dave Mustaine gościnnie w singlu zespołu Joeya Jordisona, Vimic

Lidera Megadeth usłyszeć można w utworze „Fail Me (My Temple)” promującym album „Open Your Omen”.

Dave Mustaine gościnnie w singlu zespołu Joeya Jordisona, Vimic
foto: Romana Makówka/Antyradio, MARCOCCHI GIULIO/SIPA/EAST NEWS

Vimic to zespół, który w 2015 przeobraził się z grupy Scar The Martyr. Jego liderem jest perkusista Joey Jordison, który do 2013 występował w grupie Slipknot, skąd musiał odejść z powodu choroby.

Nowy zespół Jordisona zadebiutował w 2016 singlem „Simple Skeleton”. Właśnie pracuje nad pierwszym pełnowymiarowym albumem. Krążek zatytułowany „Open Your Omen” ukazać się ma w 2018 roku.

Pierwszym upublicznionym nagraniem z płyty jest „Fail Me (My Temple)” w którym gościnnie wystąpił sam Dave Mustaine z Megadeth. Muzyk dostarczył gitarowe solo do piosenki, zadbał także o miks i mastering całego albumu Vimic. O zespole mówił:

"

Joey Jordison i Vimic są niesamowici! Doskonałe bębnienie i ciężkie, melodyjne piosenki czynią ten zespół czymś, co musicie sprawdzić. Uwielbiam ich tak bardzo, że nagrałem solówkę do jednego z ich kawałków, „Fail Me (My Temple)”. Postanowiliśmy też zabrać ich na trasę po Ameryce Południowej, gdzie Megadeth jest bardzo popularny. "

Utworu z jego udziałem można posłuchać na Spotify:

Ostatnie miesiące były dla Mustaine’a pracowite, szczególnie jeśli chodzi o występy gościnne. Artysta niedawno użyczył głosu do filmu „Halloween Pussy Trap Kill! Kill!”. Być może Dave będzie musiał jednak ograniczyć aktywność z powodu kłopotów ze zdrowiem. Ogłosił bowiem na swoim Twitterze, że zachorował na boreliozę.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Megadeth #Rock News