16.03.2016 15:52

Dave Mustaine kończy prace nad 2. książką

Kontynuacja publikacji poświęconej Megadeth z 2010 roku jest już niemal skończona. Czemu jej jeszcze nie mamy w rękach?

Dave Mustaine kończy prace nad 2. książką
foto: Kuba Wieczorek / Reporter / East News

Historia Megadeth jest dość burzliwa i sama lista wszystkich muzyków, którzy przewinęli się przez kapelę w ciągu 30 lat jej istnienia, to niezły materiał na średniej objętości książkę telefoniczną. Nie ma się więc co dziwić, że Dave Mustaine pragnie kontynuować temat i wydać kolejną część biografii swojego zespołu. O tym, że książka powstaje, przekonywał już w październiku 2015 roku.

Wówczas gitarzysta wyznał praktycznie tylko tyle, że pracuje nad nią od 2014 roku i że powinniśmy się uzbroić w cierpliwość. Wiadomo, miał na głowie przygotowania płyty „Dystopia”, musiał się dogadać z nowym perkusistą Chrisem Adlerem i gitarzystą Kiko Loureiro. Teraz nadal ma obowiązki związane z koncertowaniem, jednak publikacja jest już bliżej niż dalej.

"

W zasadzie w większości jest już skończona. Problem tkwi w tym, że jestem obecnie tak zajęty, iż nie mogę jej poświęcić należytej uwagi. Ale nie narzekam, tak naprawdę to żaden problem. "

Wiemy już, że drugie wydawnictwo sygnowane logo Megadeth będzie poświęcone utworom grupy z ostatnich płyt. Wokalista rozważał przez długi czas, czy opisywać po kolei wszystkie kawałki, czy też skupić się na najważniejszych fragmentach danego albumu. Znajdzie się w nim za to na pewno miejsce dla „Dystopii”, która stała się istotnym elementem historii zespołu, odnosząc największy sukces na listach przebojów od czasu „Countdown to Extinction” z 1992 roku.

Poprzednia książka Mustaine'a - napisana z pomocą Joego Laydena - nosiła tytuł „Mustaine: A Heavy Metal Memoir” i obejmowała historię zespołu do wydania płyty „Endgame” w 2009 roku. Polskie tłumaczenie zatytułowano po prostu „Mustaine”. Wydawnictwo odnosiło sukcesy na liście bestsellerów magazynu „New York Times”, a dla samego autora było istnym katharsis, które pozwoliło mu spojrzeć na własne życie z innej perspektywy.

"

Kiedy przelewasz swoje życie na karty książki, zaczynasz się zastanawiać, co zostawisz po sobie. Chciałbym dać świadectwo, że w życiu można zwyciężyć wszystko. Nie jestem wcale w czepku urodzony. Musiałem zaharowywać się na śmierć, by dostać to, co mam i kocham. Jestem za to bardzo wdzięczny i traktuję to poważnie. "

Czytaliście autobiografię Dave'a Mustaine'a?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Megadeth