Dave Mustaine liczy na koncert Wielkiej Czwórki Thrashu, zanim Slayer przejdzie na emeryturę

Maciej Koprowicz
24.01.2018 13:33
Dave Mustaine liczy na koncert Wielkiej Czwórki Thrashu, zanim Slayer przejdzie na emeryturę Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Slayer chce pożegnać się z fanami z przytupem – wielką trasą koncertową. Ale lider Megadeth ma nadzieję na jeszcze jeden szczególny show z udziałem kapeli Kerry'ego Kinga.

W tym tygodniu w metalowym środowisku nawet nowy album Toola nie jest tak szeroko dyskutowany, jak szokująca informacja o przejściu Slayera na emeryturę. Nie jest ona jednak tak zaskakująca, jak by się wydawało – od kilku lat Tom Araya uskarżał się na problemy ze zdrowiem.

Giganci thrashu pożegnają się z fanami trasą koncertową pod hasłem Final World Tour. Jej nazwa może sugerować, że Slayer będzie chciał ostatni raz objechać z występami świat, wzorem Black Sabbath i Ozzy’ego Osbourne’a, ale jak na razie zapowiedziano jedynie 26 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie latem 2018 roku. Zespół koncertował będzie w iście doborowym towarzystwie – jego supportami na tournee będą Lamb Of God, Anthrax, Testament i polski Behemoth.

Nergal nazwał trasę „Big 5” (Wielka Piątka), Gary Holt proponuje określenie „Sick 5” (Chora Piątka). To oczywiście nawiązanie do historycznych koncertów sprzed 8 lat pod hasłem „Big 4”. Wówczas to razem grała tak zwana Wielka Czwórka ThrashuSlayer, Metallica, Megadeth i Anthrax. Przypomnijmy, że kapele te po raz pierwszy wystąpiły na jednym koncercie 16 czerwca 2010 w Warszawie.

Lider Megadeth, Dave Mustaine  wciąż wspomina tamte występy, nie tylko dlatego, że były okazją do jego pojednania z kolegami z Metalliki. Najwyraźniej tęskni także za towarzystwem kumpli ze Slayera. Na Twitterze zasugerował, że przed odejściem na emeryturę Kerry King i spółka powinni jeszcze raz zebrać całą thrashową śmietankę na jakiś wspólny koncert.

Mam nadzieję na przynajmniej jeszcze jeden show Wielkiej Czwórki przed końcem finałowej trasy Slayera. Inaczej byłoby po prostu nie w porządku. Kto zgadza się ze mną?

Oczywiście zgadzamy się z Davem i proponujemy, aby w nawiązaniu do pięknych początków Big 4 taki występ odbył się w Polsce. A co radzilibyście zrobić muzykom Slayera, zanim zawieszą gitary na kołku?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.