Dave Mustaine ma raka gardła. "Mam 90% szans na wyjście z choroby"

Kamil Kacperski
17.06.2019 17:39
Dave Mustaine ma raka gardła. "Mam 90% szans na wyjście z choroby" Fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER

Lider Megadeth podzielił się tragicznymi wieściami na łamach swoich mediów społecznościowych i zapowiedział oczywiście, że będzie walczył z chorobą ze wszystkich sił.

Dave Mustaine 17 czerwca 2019 roku poinformował na swoich mediach społecznościowych, że cierpi na raka gardła. Wokalista został niedawno zdiagnozowany i przyznał, że podchodzi do choroby z respektem, ale jednocześnie nie zamierza się martwić - jest to bowiem "tylko kolejna przeszkoda, która chce mi stanąć na drodze. To dzięki nim zbudowałem swoją karierę". Lider Megadeth uspokoił fanów, mówiąc, że ma "90% szansy na wyleczenie choroby" i poinformował, że wraz ze specjalistami pracuje nad planem działania dotyczącym nowotworu. 

Dave Mustaine ma raka gardła

Wokalista jest zmuszony odwołać wszystkie koncerty zespołu, które były zaplanowane na rok 2019, ale zapewnił, że Megadeth "w jakiś sposób" pojawi się na rejsie Megacruise. Mustaine podziękował swojej rodzinie, zespołowi i lekarzom za wsparcie, a fanów zapewnił, że zrobi wszystko, aby wygrać kolejną batalię, którą zesłał mu los. Pełne oświadczenie Dave'a Mustaine'a brzmi następująco:

Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To zdecydowanie choroba, którą trzeba szanować i zmagać się z nią wprost - ale przez całe życie musiałem walczyć. Pracuję blisko z moimi lekarzami i udało nam się przygotować plan, który ma około 90% prawdopodobieństwa sukcesu. Leczenie już się rozpoczęło. 

Niestety, to oznacza, że musimy odwołać większość naszych koncertów. Megacruise 2019 się odbędzie, a zespół w jakiś sposób pojawi się na łodzi. Wszystkie informacje znajdziecie na naszej stronie. Megadeth powróci na trasę jak najszybciej się tylko da.

W międzyczasie Kiko, David, Dirk i ja będziemy w studiu, ciężko pracując nad następcą "Dystopii" - nie mogę się doczekać, aż wszyscy usłyszycie nowe utwory.

Dziękuję całej mojej drużynie - rodzinie, lekarzom, kolegom z zespołu, trenerom i innym. 

Będziemy w kontakcie.

Do zobaczenia, Dave Mustaine.

Na razie nie znamy więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia Dave'a Mustaine'a, ale wydaje się, że na razie lider Megadeth trzyma się dobrze. Miejmy nadzieję, że artysta pokona chorobę. 

Będziemy was informowali, gdy tylko pojawią się nowe wieści na temat stanu zdrowia Dave'a Mustaine'a.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.