18.08.2015 16:22

Dave Mustaine mówi jaki powinien być prezydent USA

Lider Megadeth to człowiek, który wie czego chce, w tym też jeżeli chodzi o sferę dotyczącą polityki. Dave Mustaine powiedział jakiego prezydenta Stanów Zjednoczonych by sobie życzył.

Dave Mustaine mówi jaki powinien być prezydent USA
foto: REPORTER/East News

Jeden z fanów spytał muzyka za pośrednictwem Twittera o to, kogo po Baracku Obamie widziałby w roli głowy państwa w USA. Pytanie było o tyle zasadne, że wybory prezydenckie w Ameryce odbędą się już w przyszłym roku. Dave Mustaine co prawda nie wskazał konkretnej osoby, ale podał cechy, które jego zdaniem powinien posiadać idealny kandydat:

"

Ktoś komu zależy, ktoś kto nie jest podstawiony albo opłacony, ktoś kto nie jest marionetką i kto rozumie słowo „służący”. "

Wokalista Megadeth nigdy nie krył się ze swoją krytyką wobec obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych:

"

Sądzę, że za strzelaniną w kinie w Aurorze czy zamordowaniem tych wszystkich ludzi w świątyni Sikhów stoi Barack Obama. Próbuje za ich pośrednictwem przepchnąć ustawę o zakazie posiadania broni. Jeżeli władze mojego kraju dalej będą się tak zachowywać, to nie mam pojęcia, gdzie mógłbym zamieszkać. Wszystko wskazuje na to, że USA zamienia się w Amerykę Nazistowską. "

Dave Mustaine często też podkreślał, że jego zdaniem Obama nie jest Amerykaninem, dlatego nie uważa go za swojego reprezentanta. Kto mógłby nim być? Rick Santorum, który jest republikaninem i jest przeciwny rozdzieleniu państwa od Kościoła:

"

To mógłby być całkiem spoko prezydent, gość w stylu Johna F. Kennedy'ego. Myślę, że Santorum ma cechy odpowiednie do tego stanowiska i liczę, że jeżeli władzę w Białym Domu obejmą republikanie, to właśnie on będzie ich reprezentantem. "

Wcześniej muzyk był znany raczej z liberalnych poglądów. Jednak już jakiś czas temu zaczęły do niego przemawiać bardziej konserwatywne idee. To z pewnością ma związek z jego zwróceniem się w stronę Boga. Czy „nowy” Dave odstrasza? Być może skoro Megadeth opuścił gitarzysta i perkusista. Póki co Chris Adler i Kiko Loureiro jakoś wytrzymują z Mustainem. Mają już nawet gotowych 15 nowych utworów.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Megadeth Dave Mustaine