Dave Mustaine mówi jaki powinien być prezydent USA

Robert Skowronski
18.08.2015 16:22
Dave Mustaine mówi jaki powinien być prezydent USA Fot. REPORTER/East News

Lider Megadeth to człowiek, który wie czego chce, w tym też jeżeli chodzi o sferę dotyczącą polityki. Dave Mustaine powiedział jakiego prezydenta Stanów Zjednoczonych by sobie życzył.

Jeden z fanów spytał muzyka za pośrednictwem Twittera o to, kogo po Baracku Obamie widziałby w roli głowy państwa w USA. Pytanie było o tyle zasadne, że wybory prezydenckie w Ameryce odbędą się już w przyszłym roku. Dave Mustaine co prawda nie wskazał konkretnej osoby, ale podał cechy, które jego zdaniem powinien posiadać idealny kandydat:

Ktoś komu zależy, ktoś kto nie jest podstawiony albo opłacony, ktoś kto nie jest marionetką i kto rozumie słowo „służący”.

Wokalista Megadeth nigdy nie krył się ze swoją krytyką wobec obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych:

Sądzę, że za strzelaniną w kinie w Aurorze czy zamordowaniem tych wszystkich ludzi w świątyni Sikhów stoi Barack Obama. Próbuje za ich pośrednictwem przepchnąć ustawę o zakazie posiadania broni. Jeżeli władze mojego kraju dalej będą się tak zachowywać, to nie mam pojęcia, gdzie mógłbym zamieszkać. Wszystko wskazuje na to, że USA zamienia się w Amerykę Nazistowską.

Dave Mustaine często też podkreślał, że jego zdaniem Obama nie jest Amerykaninem, dlatego nie uważa go za swojego reprezentanta. Kto mógłby nim być? Rick Santorum, który jest republikaninem i jest przeciwny rozdzieleniu państwa od Kościoła:

To mógłby być całkiem spoko prezydent, gość w stylu Johna F. Kennedy'ego. Myślę, że Santorum ma cechy odpowiednie do tego stanowiska i liczę, że jeżeli władzę w Białym Domu obejmą republikanie, to właśnie on będzie ich reprezentantem.

Wcześniej muzyk był znany raczej z liberalnych poglądów. Jednak już jakiś czas temu zaczęły do niego przemawiać bardziej konserwatywne idee. To z pewnością ma związek z jego zwróceniem się w stronę Boga. Czy „nowy” Dave odstrasza? Być może skoro Megadeth opuścił gitarzysta i perkusista. Póki co Chris Adler i Kiko Loureiro jakoś wytrzymują z Mustainem. Mają już nawet gotowych 15 nowych utworów.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.