09.02.2018 11:47

Dave Mustaine nie podpisze Larsa Ulricha pod utworami Metalliki, które skomponował

Chodzi o kompozycje z EP-ki „No Life 'Til Leather”. Lider Megadeth twierdzi, że na tym wydawnictwie pojawiły się utwory, które stworzył jeszcze w poprzednim zespole.

Dave Mustaine nie podpisze Larsa Ulricha pod utworami Metalliki, które skomponował
foto: Lehtikuva/EAST NEWS

Wracamy do 1982 roku. Wówczas pojawiła się demówka Metalliki No Life 'Til Leather”. Reedycja tego wydawnictwa ukazała się na kasecie na Record Store Day w kwietniu 2015. Zawierała ona grafikę z kopią demówki, którą posiada Lars Ulrich wraz z jego pismem. Wtedy zespół również obiecał, że wkrótce materiał pojawi się na CD, winylu i w kolekcjonerskiej wersji.

Do tego jednak nie doszło, bowiem poszło o prawa autorskie. Jeden z fanów postanowił zapytać na Twitterze Dave'a Mustaine'a, czy różnica zdań związana z tą EP-ką spowodowała, że Metallica nie chce organizować więcej koncertów „Wielkiej Czwórki”.

Lider Megadeth tak odpowiedział na to pytanie:

"

Kto to wie. Nie daję praw autorskich dla Larsa w piosenkach, które napisałem w Panic. "

Chodzi oczywiście o zespół, w którym grał Mustaine przed Metallicą.

Jeszcze w listopadzie 2017 gitarzysta opowiedział krótko o kulisach tej sytuacji:

"

James kontaktował się ze mną 2 lata temu. Zamierzaliśmy oficjalnie wydać demo „No Life 'Til Leather” jako album składający się z 27 utworów, zdjęć i innych dodatków. Rozmowy się przerwały, bo Lars chciał być podpisany jako autor na dwóch utworach, a to ja stworzyłem każdą nutę i słowo. Mam te smsy, spasowałem. "

Na „No Life 'Til Leather” pojawiło się 7 piosenek, które powstały w pierwszym składzie Metalliki, czyli Ulrich, Hetfield, Mustaine i basista Ron McGovney. Nagrania były opłacone przez Kenny'ego Kane'a, właściciela wytwórni High Velocity.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Megadeth James Hetfield Dave Mustaine