Dave Mustaine nie podpisze Larsa Ulricha pod utworami Metalliki, które skomponował

Aleksandra Degórska
09.02.2018 11:47
Dave Mustaine nie podpisze Larsa Ulricha pod utworami Metalliki, które skomponował Fot. Lehtikuva/EAST NEWS

Chodzi o kompozycje z EP-ki „No Life 'Til Leather”. Lider Megadeth twierdzi, że na tym wydawnictwie pojawiły się utwory, które stworzył jeszcze w poprzednim zespole.

Wracamy do 1982 roku. Wówczas pojawiła się demówka Metalliki No Life 'Til Leather”. Reedycja tego wydawnictwa ukazała się na kasecie na Record Store Day w kwietniu 2015. Zawierała ona grafikę z kopią demówki, którą posiada Lars Ulrich wraz z jego pismem. Wtedy zespół również obiecał, że wkrótce materiał pojawi się na CD, winylu i w kolekcjonerskiej wersji.

Do tego jednak nie doszło, bowiem poszło o prawa autorskie. Jeden z fanów postanowił zapytać na Twitterze Dave'a Mustaine'a, czy różnica zdań związana z tą EP-ką spowodowała, że Metallica nie chce organizować więcej koncertów „Wielkiej Czwórki”.

Lider Megadeth tak odpowiedział na to pytanie:

Kto to wie. Nie daję praw autorskich dla Larsa w piosenkach, które napisałem w Panic.

Chodzi oczywiście o zespół, w którym grał Mustaine przed Metallicą.

Jeszcze w listopadzie 2017 gitarzysta opowiedział krótko o kulisach tej sytuacji:

James kontaktował się ze mną 2 lata temu. Zamierzaliśmy oficjalnie wydać demo „No Life 'Til Leather” jako album składający się z 27 utworów, zdjęć i innych dodatków. Rozmowy się przerwały, bo Lars chciał być podpisany jako autor na dwóch utworach, a to ja stworzyłem każdą nutę i słowo. Mam te smsy, spasowałem.

Na „No Life 'Til Leather” pojawiło się 7 piosenek, które powstały w pierwszym składzie Metalliki, czyli Ulrich, Hetfield, Mustaine i basista Ron McGovney. Nagrania były opłacone przez Kenny'ego Kane'a, właściciela wytwórni High Velocity.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.