09.03.2017 11:24

Dave Mustaine o dobrych i złych stronach sławy

Lider Megadeth powiedział co według niego jest męczące, gdy jesteś osobą publiczną, jak również zdradził co jest największym plusem tego stanu.

Dave Mustaine o dobrych i złych stronach sławy
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

„Sława, pieniądze i wielka kariera” - kto o tym nie marzy? Prawda jest jednak taka, że są dwie strony medalu - dobrze mieć sporo kasy na koncie, ale człowiek tak naprawdę nie ma żadnej prywatności, fani proszą o wspólne zdjęcia, autografy czy dzielą się swoją historią dotyczącą miłości do zespołu. O dobrych i złych stronach sławy postanowił wypowiedzieć się Dave Mustaine. Czy gitarzyście przeszkadza, że jest rozpoznawany na ulicach?

Sporym minusem jest to, że na każdym kroku towarzyszą ci wścibscy miłośnicy Megadeth i nie mniej ciekawscy dziennikarze:

"

Musisz pamiętać, że zawsze jesteś na świeczniku, ludzie zawsze patrzą. Musisz uważać na to, co robisz, mówisz, jak się zachowujesz. Musisz być pewien, że mówisz właściwe rzeczy. "

Według Mustaine'a jest to największa wada sławy, a dobrych stron jest o wiele więcej.

"

Jesteś w stanie robić rzeczy, których inni nie mogą, masz możliwość też pomagać ludziom. Gdy widzisz, że zmieniłeś czyjeś życie - to jest wyjątkowe. "

Dave Mustaine już nieraz udowodnił, że ma miękkie serce, chociażby w sierpniu 2016 roku, gdy muzycy odwiedzili w szpitalu fana, który został trzykrotnie dźgnięty nożem podczas koncertu kapeli w Neuquén w Argentynie.

Gitarzysta wspomniał również o jeszcze jednej sytuacji:

"

Pamiętam jak byliśmy w Chicago i była tam dziewczyna na wózku inwalidzkim, straciła nogi. Powiedziała: „Chcę ci podziękować, że napisałeś utwór „Train of Consequences””. Zapytałem dlaczego, na co mi odpowiedziała „Wpadłam pod pociąg i straciłam nogi”. Byłem w szoku, kto mógłby pomyśleć, że ten numer będzie tak bliski tej młodej dziewczynie, to było szokujące. To nie tak, że napisałem ten kawałek z jakimś zamiarem, jak zrobiłam z „A Tout Le Monde”. "

Jak więc widać plusów jest zdecydowanie więcej i Mustaine czuje się w obowiązku, żeby w miarę możliwości pomagać ludziom. Zapewne takich wzruszających historii jest o wiele więcej, zresztą każdy oddany fan kapeli ma ważne wspomnienia związane z muzyką ulubionej formacji.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine