25.07.2017 11:42

Dave Mustaine o swoim ulubionym riffie Megadeth

Szef Megadeth jest uważany – także przez samego siebie – za jednego z najlepszych gitarzystów metalowych. Rzeczywiście, spod jego ręki wyszło wiele znakomitych riffów, ale który sam muzyk ceni najbardziej?

Dave Mustaine o swoim ulubionym riffie Megadeth
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Miłośnicy ciężkiego grania do klasycznych metalowych riffów zaliczają wiele stworzonych przez Dave’a Mustaine’a, choćby „Tornado Of Souls”, „Holy Wars” czy „Wake Up Dead”. Lider thrashowców, który lubi chwalić własne dokonania, na pewno też je docenia, ale pośród swoich riffów ma innego faworyta.

W rozmowie z „Ultimate Guitar” rudowłosy artysta zdradził, jaki gitarowy riff ze swojego repertuaru ceni najbardziej. Okazało się, że Dave wybrał zagrywkę pochodzącą z utworu zamieszczonego na debiutanckim albumie jego zespołu, „Killing Is My Business… And Business Is Good!”:

"

Prawdopodobnie najbardziej cenię riff w „Loved To Deth”. To jeden z moich ulubionych, bo jest naprawdę trudny do grania i ma naprawdę fajny, funkowy schemat rytmiczny. Grać go poprawnie to jedna sprawa, ale grać go poprawnie i do tego śpiewać, to już coś zupełnie innego. "

Dziennikarze chętnie pytają Mustaine’a o jego ulubione punkty w dyskografii zespołu – wskazał na przykład album, z którego jest najbardziej dumny. Wymienił też najlepszych jego zdaniem gitarzystów Megadeth. Teraz poznaliśmy jego ulubiony riff. Pewien youtuber zdołał zagrać 50 riffów Megadeth w 11 minut – sprawdźcie, jak sobie z tym poradził.

Maciej Koprowicz
Tagi: Megadeth Dave Mustaine Rock News