Dave Mustaine o tym, kto mógłby śpiewać w Megadeth

Maciej Koprowicz
04.08.2017 10:12
Dave Mustaine o tym, kto mógłby śpiewać w Megadeth Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Rudy zdradził fanom, kogo widziałby przy mikrofonie zespołu, gdyby on sam skupił się tylko na gitarze.

Nie byłoby Megadeth bez riffów i wokalu Dave’a Mustaine’a – zgodzi się z tym każdy miłośnik metalu. Jest on kompozytorem większości utworów grupy, a do jego zadań należy też gra na gitarze i śpiew w prawie wszystkich jej kawałkach. Dave jest w Megadeth niezastąpiony, ale czy on sam wyobraża sobie, by ktoś mógłby odciążyć go w obowiązkach i przejąć stanowisko frontmana?

Oczywiście Mustaine nie ma zamiaru dzielić się władzą absolutną w zespole, ale zdradził, jaki wokalista jego zdaniem sprawdziłby się w Megadeth. To muzyk znany z Diamond Head, choć Dave rozważałby też kandydaturę byłego wokalisty Anthrax:

Pamiętam, że kiedy byłem w Metallice, wszyscy się ekscytowaliśmy Johnem Bushem – myślę, że jego śpiew był świetny w Armored Saint, ale nie uważam, by na dłuższą metę to byłoby coś, czego bym oczekiwał. Ale Sean Harris, były wokalista Diamond Head – wszyscy byliśmy zakochani w jego głosie. Nikt nie mógłby śpiewać lepiej. Ale z geniuszem czasem przychodzi szaleństwo i myślę, że kiedy Diamond Head się rozpadł, większość osób obwiniło o to Seana.

Dave cieszy się, że nie musi szukać żadnych wokalistów, ponieważ przesłuchania innych są dla niego bardzo męczące:

Często frontmani – o ile nie mają głowy nastawionej jak należy – są kompletnymi dupkami. Pamiętam, kiedy przesłuchiwaliśmy ludzi – to było potwornie męczące, radzić sobie z tymi osobowościami, które do nas przychodziły.

Choć Megadeth działa na thrashowej scenie od 1983, jego lider wciąż nie czuje się pewnie jako wokalista. O zmianie na tym stanowisku nie ma jednak mowy, choć zespół słynie z rotacji w składzie. Przez Megadeth przewinęło się za to wielu gitarzystów, wśród których nie brakowało wybitnych muzyków. Przy mikrofonie niezmiennie trwa jednak rudowłosy frontman i tak pozostanie – mimo pewnych kłopotów zdrowotnych, Dave Mustaine nie zamierza rezygnować z metalu.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.