Dave Mustaine o zmianach w składzie Megadeth

Magda Słomka
10.08.2015 09:10
Dave Mustaine o zmianach w składzie Megadeth Fot. Xinhua / Photoshot / REPORTER / East News

Muzyk wyjaśnił dlaczego przez lata funkcjonowania zespołu grało w nim... około 20 osób. Co Mustaine powiedział o nowej płycie Megadeth?

Wokalista amerykańskiej kapeli po raz kolejny postanowił wytłumaczyć się przed wielbicielami grupy i opowiedzieć o przyczynach częstych zmian osobowych w Megadeth. Były już narkotyki oraz zbyt duże oczekiwania fanów... Tym razem Mustaine twierdzi, że zawsze chodziło o wspólną wizję muzyków.

Zespoły to żywe organizmy i czasami gdy masz czterech gości, którzy nie podzielają tych samych wyobrażeń na temat celów grupy, trzeba zapytać samego siebie co jest dobre dla ogółu, a nie dla jednostki. Właśnie w taki sposób przeprowadzamy zmiany.

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie – Dave porównuje się do najlepszych...

Alice Cooper jest moim ojcem chrzestnym. Ilu gości on miał w swoim zespole? Slayer miał mnóstwo członków, Metallica też przechodziła zmiany personalne. Wszyscy borykamy się z takimi przekształceniami.

Aktualna sytuacja Megadeth wydaje się być stabilna. Wokalista po raz kolejny pochwalił nowych członków kapeli – perkusistę Lamb of God Chrisa Adlera i brazylijskiego gitarzystę Kiko Loureiro - którzy dołączyli do kapeli w marcu 2015 roku.

Ci dwaj goście, którzy teraz z nami grają są naprawdę świetni. Przeszliśmy razem przez te niefortunne zmiany. Możesz być sędzią, gdy usłyszysz nową płytę. Nasza firma wydawnicza stwierdziła, że jest to najlepsza rzecz jaką nagraliśmy od 15 lat. Byłem trochę obrażony, ale i podekscytowany jednocześnie. To tak, jakby ktoś powiedział ci: „Wow, nie byłem świadomy tego, że wiesz jak dobrze gotować”.

Nowi muzycy chyba powinni nieco uważać... Dave Mustaine przyznał niegdyś, że więź z kolegami to „najbardziej zażyła relacja międzyludzka, jaką można mieć bez uprawiania seksu”...

Płyta o nieznanym jeszcze tytule z kawałkami, które nie nadają się do radia, zapowiadana jest na koniec 2015 lub początek 2016 roku.

Czekacie na nowy krążek Megadeth?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.