19.10.2017 14:13

Dave Mustaine użyczył głosu do filmu „Halloween Pussy Trap Kill! Kill!”

Rudowłosy artysta osiągnął wszystko w muzyce metalowej. Czy teraz zajmie się karierą filmową?

Dave Mustaine użyczył głosu do filmu „Halloween Pussy Trap Kill! Kill!”
foto: ADMEDIA/SIPA/EAST NEWS

Ostatnie lata to dla Megadeth i jego lidera pasmo sukcesów. Piętnasty album studyjny zespołu, „Dystopia” z 2016 roku sprzedawał się znakomicie jak na wydawnictwo metalowe i zbierał bardzo pozytywne recenzje krytyków. W dodatku wreszcie dał Dave’owi Mustaine’owi wymarzoną statuetkę Grammy, po 11 wcześniejszych nominacjach.

Choć wokalista i gitarzysta grupy zaliczanej do wielkiej czwórki thrash metalu podkreśla, że mimo pewnych problemów zdrowotnych nie zamierza rezygnować z metalu, mógłby z czystym sumieniem nazwać się twórcą spełnionym – na polu ciężkiego grania osiągnął już wszystko. Może czas spróbować sił w innej dziedzinie sztuki?

Muzyka rockowa i film to światy, które często się zazębiają, by wspomnieć choćby Jareda Leto z 30 Seconds To Mars i Flea z Red Hot Chili Peppers, którzy osiągają artystyczne sukcesy i na scenie, i na ekranie. Swoją przygodę z filmem rozpoczął właśnie Dave Mustaine.

Co ciekawe, Rudowłosy nie pojawi się na wielkim ekranie. Będzie można za to posłuchać jego głosu. Dave wziął udział w produkcji Jareda Cohna „Halloween Pussy Trap Kill! Kill!”. Nie dajcie się zwieść tytułowi - to nie ten gatunek, o którym myślicie. Jest to horror z elementami thrillera i… sporą dawką muzyki.

Bohaterkami filmu są członkinie dziewczęcego zespołu rockowego, który ma zagrać największy koncert w karierze w noc Halloween. Niestety, przed wyruszeniem w drogę artystki spotykają tajemniczego nieznajomego, który staje się ich przekleństwem. Dziewczyny zostają uwięzione w straszliwym domu, pełnym pułapek i śmiertelnych niebezpieczeństw. Aby się z niego wydostać, muszą przejść przez trzy jego pokoje. Niestety, aby to było możliwe, w każdym z nich ktoś musi zginąć…

MUSTAINE HORROR plakat

W filmie wystąpią m.in. Sara Malakul Lane, Richard Grieco, Demetrius Stear, a także Margaret O’Brien, przed laty jedna z najsłynniejszych dziecięcych aktorek w historii kina. Do obrazu przygotowano odpowiednio rockową ścieżkę dźwiękową. Usłyszeć na niej będzie można Jyrkiego 69 (znanego z The 69 Eyes), Ministry, Descartes A Kant, Egrets On Ergot, The Anix, Inhalt i Grypt.

Zobaczcie zwiastun horroru - rozpoznajecie znajomy głos z Megadeth?

Amerykańska premiera kinowa „Halloween Pussy Trap Kill! Kill!” odbędzie się 27 października 2017. W Halloween, 31 października 2017 film będzie dostępny na całym świecie w VOD.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Dave Mustaine #Megadeth #Rock News