12.07.2017 15:02

Dave Mustaine wymienił najlepszych gitarzystów Megadeth

Rudy podzielił się swoimi przemyśleniami podając listę muzyków, których najbardziej sobie ceni. Pierwsze miejsce raczej nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

Dave Mustaine wymienił najlepszych gitarzystów Megadeth
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dave Mustaine zmienia współpracowników jak rękawiczki i twierdzi, że wszystko to robi dla muzyki. Obecnie jest bardzo zadowolony ze składu kapeli i rzeczywiście odniósł spory sukces wydając krążek „Dystopia”. Album zadebiutował na 3. miejscu listy Billboard 200 i jest to największy sukces Megadeth od 24 lat. Co więcej zespół w końcu otrzymał statuetkę Grammy 2017.

Lider kapeli wychwala w niebiosa Kiko Loureiro, który dołączył do kapeli w 2015 roku twierdząc, że z wcześniejszymi gitarzystami nie zaszedłby tak daleko. Zatem było to do przewidzenia, że na szczycie rankingu stworzonego przez Mustaine'a najlepszym gitarzystą Megadeth jest właśnie Kiko.

Taką listą podzielił się lider zespołu na Twitterze i na drugim miejscu znalazł się Marty Friedman, który pzagrał na krążkach „Rust in Peace”, „Countdown to Extinction”, „Youthanasia”, „Hidden Treasures”, „Cryptic Writings” czy „Risk”.

Następnie pojawili się Glen Drover, Chris Poland, Al Pitrelli, Mike Albert (który był jedynie koncertowym gitarzystą), Chris Broderick oraz Jeff Young.

Mustaine już wcześniej wypowiedział się na temat najlepszych rytmicznych gitarzystów i obok siebie podał również Jamesa Hetfielda, Malcolma Younga i Rudolfa Schenkera. Jak wiadomo Rudy nigdy nie owija w bawełnę, więc i w tym przypadku postanowił siebie nieco pochwalić.

Który gitarzysta jest najlepszy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine