21.10.2017 16:20

Dave Mustaine z Megadeth zachorował na boreliozę

Lider jednego z zespołów wielkiej czwórki thrashu ujawnił na Twitterze, że ma poważne problemy zdrowotne.

Dave Mustaine z Megadeth zachorował na boreliozę
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

18 października 2017 Dave Mustaine podzielił się z fanami ważną informacją na temat swojego stanu zdrowia. Muzyk wyjawił, że podczas pobytu na wsi został ugryziony przez kleszcza i od tej pory jego samopoczucie się znacznie pogorszyło.

Lider Megadeth napisał:

"

Muszę wrócić do domu. Kilka miesięcy temu ugryzł mnie kleszcz, przez co w ostatnich miesiącach czułem się bardzo chory i jestem naprawdę zmęczony. "

Tweet zaniepokoił obserwujących profil artysty. Wielu fanów ostrzegało Dave’a przed boreliozą. To choroba zakaźna, którą wywołują bakterie Borrelia pasożytujące w organizmach kleszczy. Poprzez ślinę owada mogą one przedostać się do organizmu człowieka.

Borelioza może doprowadzić do zanikowego zapalenia skóry oraz schorzeń układu nerwowego. Typowe wczesne objawy to rumień wokół miejsca ugryzienia, gorączka, ból głowy i osłabienie. Pasuje to do opisu Mustaine’a, który skarżył się na nieustanne zmęczenie. Rzeczywiście, wokalista potwierdził, że cierpi na boreliozę, odpowiadając na tweety zaniepokojonych fanów:

"

Tak, to właśnie to. "

Od wielu lat ze zdrowiem Dave’a Mustaine’a nie jest najlepiej. W 2014 przeszedł operację zwężenia kanału kręgowego. Dwanaście lat wcześniej natomiast uszkodził nerw promieniowy i stracił czucie w ręce. Zdrowia, Dave!

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine