Dave Mustaine zapowiedział, że nowa płyta Megadeth będzie „bardzo ciężka”

Kamil Kacperski
29.06.2018 10:36
Dave Mustaine zapowiedział, że nowa płyta Megadeth będzie „bardzo ciężka” Fot. Lehtikuva/EAST NEWS

Lider thrashmetalowych gigantów zapowiedział, że nowy krążek będzie miał blasty. Mustaine zdradził również, że organizują „ogromny festiwal metalowy”, który ma przypominać Gigantour.

Dave Mustaine nie spoczywa na laurach i dwa lata od premiery „Dystopii” zapowiada kolejny album Megadeth. Nagrodzona Grammy płyta zwiastowała powrót do formy po słabszych albumach, którymi były „Th1rte3n” i „Super Collider”, a po słowach lidera możemy wnioskować, że kolejne wydawnictwo zespołu będzie jedynie kontynuować ten trend. 

Muzyk w wywiadzie dla radia Westwood One opowiedział o tym, że ruszyły już prace nad nowym materiałem Megadeth, a gra perkusyjna Dirka Verbeurena powoduje, że staje się coraz lepszym gitarzystą:

Wrzucamy naszą nową muzykę na mojego Dropboksa. A to, co robi z tymi kawałkami Dirk jest wręcz przerażające. Nie mieliśmy nigdy w naszej muzyce blastów, czy innych takich technik.

Niektóre fragmenty jego gry perkusyjnej są niewiarygodne. To powoduje, że znowu staje się lepszym gitarzystom, co mnie bardzo ekscytuje. Nigdy bym nie pomyślał, że znowu będziemy grali tak szybko albo tak agresywnie.

Megadeth wraca do agresywnych korzeni?

Mustaine podzielił się również planowaną datą wydania nowego krążka Megadeth - zespół planuje opublikować nowe wydawnictwo już w kwietniu 2019 roku, czyli 3 lata po premierze „Dystopii”. Oprócz tego muzyk zapowiedział, że organizuje również spory festiwal objazdowy, który miałby przypominać Gigantour, ale być „świeższy”:

Mamy nadzieję na kwiecień przyszłego roku. Oprócz tego robimy wielki festiwal, który niedługo zapowiemy. To będzie naprawdę spora sprawa. Przypomina nieco Gigantour, ale jest dużo świeższym pomysłem. Ustawiliśmy go w 10 miastach właśnie w kwietniu. Zrobimy go ponownie, jakoś w wakacje, tylko w wersji weekendowej, a potem kolejne 10 takich koncertów pod koniec roku. To naprawdę ekscytujący czas na bycie fanem Megadeth.

Zgadzacie się z Davem na temat tego, że bycie fanem Megadeth jest ekscytujące? Dyskografię zespołu zamyka wydana w 2016 roku „Dystopia”. Megadeth był gościem specjalnym Judas Priest na koncercie w Katowicach w czerwcu 2018 roku. Zobaczcie naszą galerię z tego wydarzenia.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.