22.04.2016 15:46

Dave Mustaine zaprasza Cię do swojego domu

Zawsze byłeś ciekaw, jak wygląda dom lidera Megadeth? Teraz możesz przejść się po jego okolicy razem z muzykiem.

Dave Mustaine zaprasza Cię do swojego domu
foto: Judson McCranie, CC BY-SA 3.0 + Will Russell, CC BY 2.0 + Bóg Pejnta

Nie od dziś wiadomo, że Dave Mustaine jest aktywnym użytkownikiem internetu i z chęcią korzysta z najnowszych trendów w sieciach społecznościowych. Widać to przede wszystkim po jego koncie na Twitterze, gdzie bardzo często odpowiada na wiadomości swoim fanom. Tym razem muzyk skorzystał z dobrodziejstw usługi Periscope.

Dzięki relacji wideo, którą tam zainicjował, możemy przyjrzeć się okolicy, w której mieszka. Podczas gdy jego rodzina bawi się przy ognisku, Mustaine skorzystał z przerwy w trasie koncertowej, by pokazać nam, jak się cieszy z powrotu do domu. Możemy rzucić okiem na jego Maserati, a także być świadkami wyjątkowo uroczego powitania przez jego psa.

Oto zarchiwizowane nagranie z tej transmisji:

Jeśli będziecie kiedyś w okolicy Nashville w stanie Tennessee, możecie próbować namierzyć dom muzyka na podstawie tego wideo. Gitarzysta przeprowadził się do kojarzonego przede wszystkim z muzyką country stanu w 2014 roku. Jego poprzednią posiadłość w San Diego można było kupić za 5 milionów dolarów. Na jego decyzji o przeprowadzce zaważyła kariera córki.

"

Nagrałem tutaj cztery płyty i przez cały tamten czas tutaj mieszkałem. To było wtedy naprawdę wygodne. Kiedy tu byliśmy ostatni raz, Electra miała zaledwie dwa lata. Nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że jest tak utalentowana. Kiedy zaczęła śpiewać, od razu usłyszałem w jej głosie, że ma dar. "

Muzyk zapewnił, że dzięki internetowi mógłby wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca na świecie, a sukces Megadeth tylko mu w tym pomaga. Jednak w przypadku początkującej wokalistki, ważne jest też, by miała kontakt z innymi muzykami i jego zdaniem takie rozwiązanie jest dla niej lepsze.

W styczniu 2016 roku Electra Mustaine zdradziła, że jej rodzina nakręciła pilota reality show, które miałoby opowiadać o jej przeprowadzce. Niestety, do dziś nie wiemy, czy Mustaine'owie pójdą śladami Osbourne'ów i czy projekt ten będzie kontynuowany dla jakiejś stacji telewizyjnej.

"

Każdy zna historię Megadeth i wie, kim jest mój ojciec. Ta opowieść została już opowiedziana. Nie poświęcono w niej jednak miejsca temu, jaki jest ze swoją rodziną i jakie znaczenie miała dla niego przeprowadzka do Nashville. Ani jak się czuje, gdy wchodzi do sklepu z traktorami i musi się dopasować. Jest zabawny jak cholera. "

Z pewnością przeprowadzka do Nashville jest częścią szczęśliwego, nowego życia Dave'a Mustaine'a. Sam gitarzysta potwierdził, że program skupiałby się na jego córce, nie zaś na jego osobie.

"

To dla Electry... Nie żartujcie. Nie chcę, żeby ludzie oglądali, jak chodzę w szlafroku całymi dniami! :-) "

Oglądalibyście reality show o rodzinie Mustaine'ów?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Dave Mustaine