04.02.2020 11:42

Dave Mustaine zdradził szczegóły swojego leczenia: "Przeszedłem 9 chemii i 51 radioterapii"

Dave Mustaine z Megadeth wygrał walkę z nowotworem gardła. Muzyk zdradził w wywiadzie, że nie było to wcale takie proste.

Dave Mustaine
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Dave Mustaine zachorował na raka krtani w czerwcu 2019 roku. Muzyk zdradził wówczas, że lekarze dają mu aż 90 procent szans na całkowite wyleczenie. Chociaż rokowania były bardzo dobrze, artysta przyznał, że wiadomość go bardzo poruszyła. Jednak jak na Mustaine'a przystało, wokalista zapewnił, że się nie podda i zrobi wszystko co w jego mocy, aby zwalczyć chorobę i wrócić na scenę.

Dave Mustaine przeszedł 9 chemii i 51 radioterapii

Muzyk po raz kolejny udowodnił, że jego upór może zdziałać bardzo dużo. Mustaine ogłosił, że po 9 miesiącach walki z chorobą jest już w stu procentach zdrowy. Artysta podkreślił jednak, że jego droga do punktu, w którym obecnie się znajduje, nie była łatwa.

"

Zatrzymaliśmy nagrywanie, zatrzymaliśmy wszystko. Poszedłem na leczenie. Czekało mnie 51 zabiegów radiacyjnych i 9 chemioterapii. A kiedy to wszystko minęło każdego dnia pojawiała mi się w głowie myśl "Nie mogę się powstrzymywać przed ponownym graniem. Nie mogę zrezygnować z występów". "

Megadeth
Megadeth
Przeczytaj także Megadeth zagrał pierwszy koncert po tym, jak u Dave'a Mustaine'a zdiagnozowano raka

Megadeth w Polsce w 2020 roku

Już 12 lutego 2020 Megadeth zagra na warszawskim Torwarze. Muzycy pojawią się w Polsce w ramach trasy MegaDeathPunch Tour. Koncert w naszym kraju należy do jedego z pierwszych po chorobie wokalisty Dave'a Mustaine'a. Obok Megadeth na scenie pojawi się także Five Finger Death Punch oraz Bad Wolves.

Zobacz też: Tom Morello napisał wzruszającą wiadomość do Dave'a Mustaine'a o jego chorobie 

Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine