Dave Mustaine został bohaterem punkowego utworu

Jakub Gańko
02.06.2016 10:31
Dave Mustaine został bohaterem punkowego utworu Fot. Retna / Photoshot / Reporter

Zawsze stawiałeś Megadeth ponad Metallicą? Dave Mustaine to twój życiowy idol? Mamy dla Ciebie specjalny kawałek.

Dave Mustaine to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci thrash metalu. Za sprawą swojej krótkiej historii z Metallicą na stałe wpisał się do annałów ciężkiego brzmienia, a dzięki klasycznym krążkom własnego Megadeth zostawi w nich po sobie całkiem obszerny rozdział. Choć sami podchodzimy do niego z przymrużeniem oka, faktem jest, że gitarzyście z pewnością należy się szacunek za jego osiągnięcia.

Do podobnych wniosków doszli muzycy zespołu Grim Deeds - a że w odróżnieniu od redakcji Antyradio.pl mają do tego talent kompozytorski, postanowili wykorzystać go do stworzenia uroczej punkowej miniatury zatytułowanej po prostu „Dave Mustaine”. Autorzy porównali lidera Megadeth do punkowej ikony, nazywając go „Benem Weaselem metalu”.

Niespełna półtoraminutowy kawałek opisuje całą jego historię - od Metalliki aż po sukcesy z Megadeth:

Wykopali go z Metalliki w 1983
A potem podpalił świat w '85
Vic Rattlehead narodził się z zabójczych riffów na King V
A „Peace Sells...” był thrashowym krążkiem nie do przegapienia

Oczywiście nie mogło zabraknąć napomknięcia o kultowym „Rust in Peace” i odwołań do bardziej osobistych przeżyć muzyka, takich jak walka z nałogami czy ciągła walka z współpracownikami. Ostatecznie jednak przezwyciężył wszelkie przeciwieństwa, wydał na nowo cały swój dorobek i skończył z katalogiem przewyższającym - zdaniem Grim Deeds - dyskografię Metalliki.

Jego talent jest niepowtarzalny i nigdy nie ścina włosów
Nawet gdy cierpi katusze przez rdzeń kręgowy
Jego legendarne dziedzictwo pozostanie z nami

Cały pean na cześć Dave'a Mustaine'a wieńczy chwytliwy refren, który aż sam się prosi o skandowanie:

Z Dave'em Mustaine'em po prostu nie ma się co pie*dolić

Pełnej wersji posłuchacie poniżej:

Kawałek znalazł się 27 maja 2016 roku na oficjalnym Bandcampie zespołu i jest już jego 101. utworem. Sam Grim Deeds pochodzi z Kalifornii i słynie z nagrywania punkowych parodii i satyr na wzór przytoczonego „Dave'a Mustaine'a”. Grupa ma na swoim koncie choćby takie kawałki jak „Danzig Memes” czy „I Smoked Weed with Cronos”, poświęcony wokaliście grupy Venom.

Jak Wam się podoba utwór o Davie Mustainie?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.