09.04.2019 17:15

Dave Navarro zagrał na "roztapiającej się gitarze". Jak brzmi dziwny instrument?

Ta nietypowa gitara została stworzona przez streetartowego artystę, który lubi wyzwania. Czy na takim instrumencie da się grać?

Roztapiająca się gitara
foto: kadr z wideo

Streetartowi artyści lubią prowokować i pokazywać swoje grafiki, które upiększają przestrzeń miejską, jak również często powodują, że człowiek na moment się zatrzymuje i zaczyna zastanawiać nad wszystkim tym, co dzieje się dookoła. Szczególnie Banksy zasłynął ze swoich grafik, które komentują sytuację polityczną w danym kraju.

Streetartowy artysta stworzył "roztapiającą się gitarę"

Artysta z Los Angeles, Plastic Jesus, wpadł na pomysł, by stworzyć również nietypową... rzeźbę, bo chyba tak można to nazwać. Artysta 2 miesiące pracował nad tym, by zrobić rozpływającą się gitarę. Wziął on na warsztat Fendera Stratocastera i co ciekawe, swoją rzeźbę wykonał w taki sposób, by można było na niej grać.

Lekka gitara handmade
Lekka gitara handmade
Przeczytaj także Zobacz, jak powstała najlżejsza gitara na świecie [WIDEO]

Gitarę przetestował sam Dave Navarro, który dal radę zagrać solo na instrumencie, nie było to wprawdzie wygodne ze względu na dziwną pozycję gitary. Jednak naprawdę dobry muzyk da radę zagrać dosłownie na wszystkim.

Czy ta gitara nie wygląda pięknie? Zobaczcie zdjęcia instrumentu udostępnione przez Plastic Jesus:

Plastic Jesus tworzy grafiki, w których śmieje się z celebrytów czy ludzi nie znających się na street arcie. W swoich dziełach bezpośrednio nawiązuje do gigantów street artu, takich jak wcześniej wspomniany Banksy czy Shepard Fairey.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dave Navarro