„David Bowie Is” - wirtualna wystawa poświęcona artyście

Olga Konarzycka
17.07.2018 13:58
„David Bowie Is” - wirtualna wystawa poświęcona artyście Fot. EastNews/Barry Schultz/Sunshine

Amerykanie stworzą nietypową ekspozycję. Już niedługo fani artysty będą mogli wybrać się na wirtualne zwiedzanie „David Bowie Is”.

Prawdziwa gratka dla fanów Davida Bowiego. Wszyscy miłośnicy twórczości zmarłego w 2016 roku artysty już wkrótce będą mogli oglądać poświęconą mu wystawę za pomocą swoich smartfonów.

„David Bowie Is” - jak zwiedzać na smartfonie?

Wystawa zatytułowana „David Bowie Is” zadebiutowała w 2013 roku. Ekspozycja przez 6 lat była prezentowana w różnych zakątkach świata. I chociaż oficjalnie całe przedsięwzięcie dobiegło końca, spóźnialscy będą mieli jeszcze jedną okazję na obejrzenie jego zawartości wystawy.

Sony Music Entertainment we współpracy z David Bowie Archive, Planeta oraz Victoria and Albert Museum chce bowiem udostępnić zgromadzone eksponaty w wersji wirtualnej. Twórcy wystawy stworzą przestrzeń audiowizualną, w której znajdą się trójwymiarowe symulacje pamiątek po muzyku.

Zwiedzanie wystawy za pomocą smartfona

Już jesienią 2018 roku ma ukazać się specjalna aplikacja na smartfony, która przy wykorzystaniu technologii VR pozwoli „zwiedzającym” na dokładne obejrzenie zeskanowanych elementów ekspozycji. Wśród nich znajdą się informacje i ciekawostki związane z życiem i twórczością artysty, a także wiele przedmiotów pochodzących z tras koncertowych oraz filmów, w których wystąpił Bowie.

Na wiosnę 2019 roku opcja wirtualnego zwiedzania wystawy „David Bowie Is” zostanie nieco odświeżona, tak by mogła pojawić się na wszystkich platformach VR. Ponoć ma pojawić się również opcja przymierzenia niektórych słynnych kostiumów muzyka. Część dochodów z ekspozycji trafi do Victoria and Albert Museum oraz Brooklyn Museum.

David Bowie nie traci popularności

Mimo iż 11 stycznia 2018 roku upłynęły już dwa lata od śmierci Davida Bowiego, zainteresowanie jego osobą wciąż jest bardzo duże. Potwierdza to m.in. popularność jego utworów w serwisach streamingowych. Do repertuaru Bowiego często sięgają również inni przedstawiciele branży muzycznej, chętnie tworząc covery jego największych przebojów – tak jak grupa Depeche Mode, która w 2017 roku nagrała swoją wersję kawałka „Heroes”, którą wcześniej. Inny utwór artysty „I Can’t Give Everything Away” podczas jednego ze swoich koncertów grali też muzycy Nine Inch Nails.

Fani również szukają sposobów na uhonorowanie swojego idola. W kwietniu 2018 roku w Nowym Jorku na cześć artysty nazwano jedną ze stacji metra. Mówiło się również, że angielskie miasto, Aylesbury chce zmienić swoją nazwę na Aylesbowie. Dla zagorzałych miłośników artysty, unikalne doświadczenie, które szykują twórcy wystawy „David Bowie Is” z pewnością będzie powodem do niemałej ekscytacji. Niestety, na razie nie wiadomo nic o dostępności samej aplikacji, ale miejmy nadzieję, że będzie ją można pobrać również w Polsce.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.