21.11.2016 11:18

„David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię”

23 listopada 2016 na sklepowe półki trafi uaktualnione wydanie biografii jednego z najważniejszych muzyków wszech czasów.

„David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię”
foto: materiały prasowe

10 stycznia 2016 roku świat stracił legendę, bez której muzyka nigdy nie będzie taka sama. „ZiggyStardust”, „Changes”, „Under Pressure”, „Let’s Dance”, „Fame”, „Heroes” i oczywiście „Starman” to sztandarowe utwory Davida Bowiego, muzyka, którego sposób bycia zadomowił się w naszej świadomości na dobre, równolegle z jego twórczością.

Artysta pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi – od Iggy’ego Popa, przez Freddiego Mercury’ego, aż do Johna Lennona. Sprzedał 136 milionów albumów, dysponował jedynym w swoim rodzaju głosem, a jego twórczość wywarła znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak Nirvana czy Franz Ferdinand.
Starman.

„Człowiek, który spadł na ziemię” autorstwa brytyjskiego dziennikarza muzycznego Paula Trynki to interesujące podsumowanie kariery Davida Bowiego. Każdy epizod jego kariery został opisany z niezwykłą dbałością o szczegóły, a liczne anegdoty sprawiają, że Starmana czyta się jednym tchem. Autor nie idealizuje artysty, nie tworzy sztampowej laurki, natomiast sprawia, że bohatera tej książki nie sposób nie lubić, nawet jeśli nie jest się jego fanem. To już drugie wydanie monumentalnej biografii Davida Bowiego – ikony popkultury, nonkonformisty, jednego z najważniejszych muzyków wszech czasów.

Na kolejnej stronie znajdziecie fragment książki, którą już w dniu premiery będziecie mogli wygrać na Antyradio.pl. Nie przegapcie konkursu!

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News David Bowie